Poruka iz 1991.

''...uzima se da su Hrvati doselili oko 630...''
Odgovorite
ruza_hrvatska
Podurednik
Kontakt:

Poruka iz 1991.

Post Postao/la ruza_hrvatska »

dragi moji, ovo je govor iz 1991. godine, jako mi se svidja i zelim ga zabiljeziti,
ali ne znam tocno ciji je, pa ako netko od vas zna, molim neka upise.

- Ja vas volim i ja se s vama ponosim. I kada bih trebao birati da li cu sa vama umrijeti ili sa
ovim strasilima zivjeti, izabrao bih smrt. Jer davno vec u svijetu postoji jedan divni stih,
jednog velikog pjesnika, koji kaze: U Navarri se umiralo od srama. Mi Hrvati kada ne bi imali
ovu ljubav i kada ne bi imali ovo dostojanstvo umirali bi od srama, ali ovi ovdje nemaju od cega
umrijeti jer nemaju ni dostojanstva ni ljubavi. Kada bi oni imali obitelj, kad bi imali djecu,
kad bi imali bliznje, oni nikada ne bi zasjeli u ovoj zgradi. Ali oni nemaju djecu, ja vas uvjeravam,
jer onaj koji tudju djecu dolazi ubijati nema djece, jer onaj koji tudje majke ucviljuje,
nema majke, jer onaj koji tudji dom rusi, nema doma. I oni moraju znati da na ovoj zemlji za
njih nema ni majke, ni djece, ni doma.Umrijet ce u pustosi svoga praznog srca. Sramit ce ih se
njihova djeca jer nisu bili ocevi, sramit ce ih se njihove zene jer su bili ubojice tudje djece,
sramit ce ih se njihove obitelji jer su unistavali tudje obitelji.Stojimo ovdje, Zagrepcani moji,
znate li pred kojom zgradom? Pred "Hrvatskim radisom", sazidanim da bi hrvatski djaci i sirotinja
se skolovala, da bi Hrvatska napredovala. Tu zgradu su gradili najhrabriji i najsiromasniji Hrvati.
A tko je u njoj sada, ostaci komunizma i ubojice hrvatskog naroda! Oni nemaju srama
da zaposjevsi nase svete zgrade, nase zaduzbine, govore o svom posjedu u Hrvatskoj.
Oni nam prijete da ce uzeti ono sto je njihovo. Oni nam govore da ce odlazeci ostaviti iza sebe
pustos. A mi znamo da ce se vratiti jedino s onim sto ce ukrasti, jer nikada nista drugo nisu ni
imali. Sve sto imaju, sve sto jedu, sve sto piju, sve sto oblace vase je. Vi to placate,
vi zato radite, vi zato stradate. Oni ce kazu uzeti svoje, a pitam tu gospodu, a gdje su to
stekli bogatstvo koje je Hrvatska stjecala tisucu godina, neka nam ispripovijedaju
gdje su to njihovi gradovi stari tisuce godina, gdje su im dvorci, gdje su to njihove palace,
gdje je to njihovo blago koje mi ovdje imamo i koje prijete da ce nam unistiti. Neka uniste
svoje, al lako im je kad nista od toga ni nemaju. Ono sto oni zele, zapamtite dobro, zele
nas izjednaciti sa sobom, zele da budemo divlji kao oni, zele da nemamo nista kao oni, zele
da budemo ubojice i kradljivci kao oni, zele da nemamo morala ni vrijednosti kao oni,
zele da sjedimo u tudjim domovima i u tudjim gradovima kao oni. Mi imamo svoju
Domovinu, mi imamo svoje gradove, mi imamo svoju kulturu, svoje vrijednosti,
mi imamo svoju naciju. Neka odlaze odavde. Molim vas lijepo kakvi su to ljudi, ako
smijemo govoriti uopce o ljudima, koji sjede u tudjim kucama, koji se griju na otetim
ognjistima, koji uzivaju tudji novac i tudju muku, a uz to se usudjuju ubijati one koji im
sve to daju. Pomrli bi davno da imaju i traga covjeka u sebi. Umrli bi od srama, umrli bi od
ponizenja, umrli bi od onoga s cime svaki posten covjek ne moze zivjeti.
Ali demoni se kroz povijest provlace kao da su besmrtni. Ali neka ne zaborave da je smrt
koja im je dosla definitivna. Moj kolega je rekao: Uvijek ce ostati jedno pero i uvijek ce
netko reci NE. Ostat ce Hrvatski narod, ostat cemo ovdje sa stotinama sa
tisucama pera, da pokazemo i buducim generacijama, kako smo i koliko kroz ovu povijest
cinili, da bi opstali, da bi bili ljudi koji nikada ne mogu pristati postati moralna strasila kao oni.
Oni nam tvrde da nas stite, od koga nas stite u nasoj Domovini? Od nas samih?
Neka nas puste na miru, bolje cemo se od njih snaci. Mi cemo osigurati sebi slobodu,
svoju neovisnost i svoje dostojanstvo. Ziva je, bila je ziva i zivjet ce vjecno Hrvatska! "
Poruka Hrvatskim sinovima i kcerima:
Ako vam je tezak stijeg cestitosti,
utaknite ga u zemlju gdje pocivaju nase kosti,
mi cemo ga drzati. Vasi pradjedovi.
vlahovic
Vojnik

Re: Poruka iz 1991.

Post Postao/la vlahovic »

To ti je Vlado Gotovac, govor ispred komande JNA 1991

http://www.youtube.com/watch?v=N_-AS6ydKOw
Svako drvo svaka stiena
Svako brdo i planina
Svak ponovno kod nas vice
Za Dom Spremni - Poglavnice!
DesertFox
Vojnik

Re: Poruka iz 1991.

Post Postao/la DesertFox »

To je govor Vlade Gotovca ispred komande 5.vojne oblasti 1991.
Predlazem ti da ga poslusas na YouTubeu, jer ga nitko ne oze interpretirati kao autor. Taj veliki domoljub je govorio iz srca, steta da je kasnije zastranio sa liberalima....
Odgovorite