Poglavnik Židovima daje počasno arijevstvo

''...uzima se da su Hrvati doselili oko 630...''
vonDocktor
Dorojnik

Poglavnik Židovima daje počasno arijevstvo

Post Postao/la vonDocktor »

Mnogo neistine je napisano u svezi rasnih zakona i postupanju prema ''ne arijevskim'' narodima u NDH. Da je to više bila rasna politika nametnuta od Trećeg Rajha, vidljivo je u osobama kao što su Jimmy Lyggett (Afro-amerikanac, gl. hrvatski izbornik šakačke reprezentacije, poduzetnik...), 28 general sa Židovskom krvi i podrijetlom(naj poznatiji Eugen Dido Kvaternik, čija majka kćer Josipa(jošua) Franka, pl. Halla...). No manje poznato je da se i sam poglavnik zalagao za pojedince, makar nije bio sa njima u bližim odonosima i poznanstvima.

Prilikom čitanja knjige Povijest muslimana u Zagrebu naišao sam dokumente koji prikazuju osbono zauzimanje poglavnika oko dodjeljivanja ''počasnog arijevstva'' Židovima, te tako im jamči sigurnost od deportacije u Njemačku, gdje ih sigunro čeka smrt. Pošto ovakve stvari nisu previše poznate niti u povijesnim krugovima, otišao sam u Državni arhiv da provjerim tvrdnje, te našao ogroman broj dokumenata koje je OSOBNO poglavnik odobrio kako bi se Židovima dodjeljivalo ''počasno arijevstvo''. U daljnjem istraživanju pokušat ću nabaviti slikovne prikaze dokumenata.

Neki od njih:
-broj 50.061/1941
Židovki Klari Fischbah priznato hitnim postupkom ''arijevsko pravo'' po nalogu poglavnika.
Opunomoćeno 18. studenog 1941. godine
potpisao: opći pomoćnik ministarstva unutarnjih poslova

-Židovka Kadira Šefer-Kadragić na molidbu muža Alije Kadragića ministarstvu unutarnjih poslova.
05. srpnja 1941. godine da se njegovoj supruzi oslobodi teret nošenja Židovskog znaka.
MINISTARSTVO UNUTARNJIH POSLOVA
primljeno 16.07.1941.
broj: 23313
(PRIHVAĆENO)

-Židovka Klementina Schvartz oženjena arhitektom Požgajem dobiva od poglavnika 1943. godine ''počasno arijevstvo''
"Ako vam je težak stijeg čestitosti utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti mi ćemo ga držati" VASI PRADJEDOVI
Darmstadt
Vojnik

Re: Poglavnik Židovima daje počasno arijevstvo

Post Postao/la Darmstadt »

Lipo, lipo. Vidi se, da su nam to nametnuli Njemci ta govn... s arijevcima itd! "zds2"
Moramo osigurati postojanje našeg hrvatskog naroda naroda i budućnost za našu dicu!
Fico
Vojnik

Post Postao/la Fico »

Darmstadt je napisao/la:Lipo, lipo. Vidi se, da su nam to nametnuli Njemci ta govn... s arijevcima itd! "zds2"
arijstvo nam nisu oni nametnuli,jer smo mi arijci od rođenja kao i svi ostali bijeli narodi Europe.
meni je nezamislivo kak je Poglavnik mogel dati židovima "počasno arijstvo",mislim ono,arijac a židov :lol:
''Mi Hrvati imamo dvije narodne mane iz kojih izvire sva naša nesreća: mi svakome vjerujemo bez da promišljamo i lako zaboravljamo krivice koje nam drugi učine.''

(Ante Starčević, Izabrani spisi, Zagreb 1943, str.413)
vonDocktor
Dorojnik

Fico je napisao/la:
Darmstadt je napisao/la:Lipo, lipo. Vidi se, da su nam to nametnuli Njemci ta govn... s arijevcima itd! "zds2"
arijstvo nam nisu oni nametnuli,jer smo mi arijci od rođenja kao i svi ostali bijeli narodi Europe.
meni je nezamislivo kak je Poglavnik mogel dati židovima "počasno arijstvo",mislim ono,arijac a židov :lol:

Nije stvar u ''počasnom arijevstvu''. Židovi sami po sebi spadaju pod semitske narode. Ali velika je stvar oko toga dali je NDH jedna država koje je stvorena kao marioneta Njemačke, te dali su se Hrvati borili za Hitlera(kako naj češće navode ljevičari), ili smo mi usitinu se borili za svoju nezavisnost. A rasni zakoni su bili nužno zlo.
"Ako vam je težak stijeg čestitosti utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti mi ćemo ga držati" VASI PRADJEDOVI
zummann
Urednik

Post Postao/la zummann »

Kako se ne bi isuviše razglabalo o davno utvrdjenim činjenicama,napomenuti je tek sliedeće:prema "Zakonskoj odredbi o rasnoj pripadnosti" od 30.travnja 1941.,"arijskog je porijetla osoba koja potječe od predaka,koji su pripadnici europske rasne zajednice ili koji potječu od potomaka te zajednice izvan Europe....".Prema točki 6. izte ZO "Osobama,koje su se prije 10.travnja 1941.iskazale zaslužnima za Hrvatski narod,napose za njegovo oslobodjenje,kao i njihovim bračnim drugovima,s kojima su sklopile brak prije stupanja na snagu ove zakonske odredbe i potomcima iz takvog braka,u koliko bi se na te osobe mogla odnositi ova naredba,može poglavar države izvan propisa ove naredbe priznati sva prava,koja pripadaju osobama arijskog porijetla.".

Težimo li iztini i objektivnosti,vrlo je važno prepoznati i shvatiti kontekst dogadjaja o kojima se govori kada analiziramo poviest i poviestne dogodjaje.
Nikad ne prestati vikati već sipati bijes,
kao što vulkan riga lavinu.
U noćima mračnim bit gorući krijes,
što svijetli daleko,daleko u daljinu....
Maksovac
Vojnik

Post Postao/la Maksovac »

Neki krivo shvacaju u jednom smislu a neki u drugom.Pazite,ja se necu uplitat u one rasprave jesmo li slaveni ili arijevci (iako vjerujem u ovo drugo),ali moramo shvatiti da su ideju Arijske rase kao najvise rase na planetu "osmislili" njemacki Neonacisti.Ovdje je stvar u tome da mi mozemo biti arijevci ali nemoramo nuzno po tome biti rasisti,antisemitisti.Arijevstvo nam nije nametnuto,ali rasni zakoni jesu,a to ovaj tekst i dokazuje.Tj,da citiram docka,ovo dokazuje za koga smo se borili!
Za Dom Spreman!
slika
Fico
Vojnik

Post Postao/la Fico »

Maksovac je napisao/la:Pazite,ja se necu uplitat u one rasprave jesmo li slaveni ili arijevci.
arijac je čovijek koji spada pod skupinu indoeuropskih naroda,dakle Slaveni spadaju u granu indoeuropljana,a samim time su arijevci.
svi mi potječemo od zajedničkih predaka tj. indoeuropljana.
''Mi Hrvati imamo dvije narodne mane iz kojih izvire sva naša nesreća: mi svakome vjerujemo bez da promišljamo i lako zaboravljamo krivice koje nam drugi učine.''

(Ante Starčević, Izabrani spisi, Zagreb 1943, str.413)
zummann
Urednik

Post Postao/la zummann »

Maksovac je napisao/la:....Arijevstvo nam nije nametnuto,ali rasni zakoni jesu,a to ovaj tekst i dokazuje.Tj,da citiram docka,ovo dokazuje za koga smo se borili!

Ne shvaćati pojam arijstva u današnjem izkrivljenom i netočnom tumačenju.Arijac je u vrieme kada su zakoni o iztima donošeni,bio sinonim za Europljanina,europskog čovjeka,za razliku od neeuropljana,npr.Azijata,crnaca i sl.Rasni zakoni u N.D.H. nisu postojali,postojale su samo Zakonske odredbe koje su pravno-okvirno odredjivale odredjene pojmove,i one su u tom trenu bile više nego poželjne za Hrvatsku Državu jerbo je većina gospodarstva,odnosno financijske moći družtva bila koncentrirana u rukama Židova i Srba,koje se moralo staviti van zakona i potom izvlastiti kako bi se hrvatsko družtvo gospodarski stavilo na zdrave noge,a financialna moć stavila u ruke Hrvata,odnosno Države Hrvatske kako je to već učinjeno.Te odredbe su bile motivirane izključivo gospodarskom koristnošću i potrebama Države Hrvatske,a nisu bile usmjerene na sav židovski i srbski narod u Državi.Činjenica kako je u samom Zagrebu još krajem 1943.godine djelovala Židovska obćina,a koja je humanitarnim radom podpomagala i zatočenike u radnim logorima,ide u prilog ovoj tezi.
UstaškiKrilnik
Vojnik

Post Postao/la UstaškiKrilnik »

I koliko ja znam, Pavelić je Židove i spašavao, a sad na youtube gledam neki četnik blebeće o 700 000 žrtava Jasenovca (mislim, to je ludo, neki kažu 500 000, neki 700 000, neki milijun, neki milijun i četristo tisuća, neki 2 milijuna). Prvo, Jasenovac je imao kapacitet 4 000 ljudi. Drugo, sve zločine počinjene u Jasenovcu su počinili partizani nakon rata i pripisali Ustašama. Treće, Jasenovac je kvalificiranim Židovima osiguravao kakve-takve uvijete za život. Četvrto, antisemitizam je tada (četrdesetih) bio globalna pojava, čak i u Poljskoj i ostalim silama Antante. Istina je da su Ustaše možda u tom pogledu bili najblaži.

Sve (ili barem skoro sve plus neke stvari koje nisam spomenuo) to imate ovdje:
http://tvrtkodolic.bloger.hr/post/istin ... 29036.aspx
http://shp.bizhat.com/T.jasenovac.html
http://emilcic.exactpages.com/Ogoljela_ ... novca.html
http://www.blogihrvati.com/jml/index.ph ... d=99999999

Obavezno to pročitajte; postoji i par knjiga na tu temu:

Vladimir Mrkoci i Vladimir Horvat, D.I.;

OGOLJELA LAŽ LOGORA JASENOVAC

----------------------------------------------

Milko Riffer

Grad mrtvih: Jasenovac 1943
vonDocktor
Dorojnik

Ako se o žrtvama u radnom logoru br.3(Jasenovac) govori. Prvo se mora uzeti u obzir zračni napad Jugoslavena i Anglo-amerikanaca 1944. godine u kojem je logor gotovo sravnjen sa zemljom. O tome se jako malo govori i piše. Čak postoje zračne snimke Jasenovca.

Ubojstava sa naše strane je bilo, ali to su POJEDINAČNI slučajevi. Gdje čovjek pomućen gubitkom obitelji, suborca gubi kontrolu te čini zločin. To je u svakom ratu prisutno na svim stranama. A o nekom masovnom ubojstvu u Jasenovcu, prvo treba početi sa razaranjem od strane Jugoslavena i Angloamerikanaca 1944. Jer 1943-44 prema podatcima crvenog križa Jevreji, Srbi, Cigani i Hrvati su bili svi zdravi i dobro zbrinuti. Kao i streljanje 1945. godine. Preživjeli jasno su rekli da niko nije na njih pucao sve dok nisu krenuli u masovan bijeg. A dužnost stražara je da upozori i otvori paljbu na odmetnika.
zummann
Urednik

Post Postao/la zummann »

Nije baš točno kako masovnijih ubijanja nije bilo.Sbog znanstvene objektivnosti se mora reći,ukoliko sam do sada gradje vezane uz logorski sustav N.D.H. proučio,kako je u Jasenovcu,odnosno na Gradini u dva navrata smaknuto ukupno oko 2000-2500 Roma i srba.Mahom su to bili partizanski razbojnici zarobljeni na Kozari i partijski članovi iz ciele Države Hrvatske.Smaknuti su 1943. godine,a smaknuća su izvršili odabrani Romi,za koje se kaže kako su poslie toga čina uglavnom postali psihički bolestni.

Gornja je brojka ukupna brojka svih žrtava koje su postradale u samom Jasenovcu,dok se službena brojka kojom se danas manipulira,a iznosi oko 60000 osoba,odnosi na sve one koji su kroz logorski sustav Države Hrvatske prošli,mahom u tranzitu za Njemačku gdje su radili kao gradjevinci na izgradnji fortifikacijskih objekata i drugih objekata vojne industrie Njemačke.Mnogi se od njih nisu nakon rata vratili na prostor odakle su izbačeni,što sbog objektivnih što sbog subjektivnih razloga,no svi su upisani kao žrtve jasenovačkog logora.Statistički je možda taj podatak točan,no znanstveno i poviestno nije,a kako kod nas nemima osbiljnih znanstvenih pokušaja iztraživanja sudbine,recimo srba,ostalih u Njemačkoj nakon rata,tako neima niti stvarnih podataka koliko ih je zaista izgubilo život na prostoru Njemačke,Poljske ili koje druge Europske zemlje,odnosno koliko ih je preživjelo i nastavilo živjeti u zemljama današnje Europske Unije ili otišlo u treče zemlje.
vonDocktor
Dorojnik

zummann je napisao/la:Nije baš točno kako masovnijih ubijanja nije bilo.Sbog znanstvene objektivnosti se mora reći,ukoliko sam do sada gradje vezane uz logorski sustav N.D.H. proučio,kako je u Jasenovcu,odnosno na Gradini u dva navrata smaknuto ukupno oko 2000-2500 Roma i srba.Mahom su to bili partizanski razbojnici zarobljeni na Kozari i partijski članovi iz ciele Države Hrvatske.Smaknuti su 1943. godine,a smaknuća su izvršili odabrani Romi,za koje se kaže kako su poslie toga čina uglavnom postali psihički bolestni.

Gornja je brojka ukupna brojka svih žrtava koje su postradale u samom Jasenovcu,dok se službena brojka kojom se danas manipulira,a iznosi oko 60000 osoba,odnosi na sve one koji su kroz logorski sustav Države Hrvatske prošli,mahom u tranzitu za Njemačku gdje su radili kao gradjevinci na izgradnji fortifikacijskih objekata i drugih objekata vojne industrie Njemačke.Mnogi se od njih nisu nakon rata vratili na prostor odakle su izbačeni,što sbog objektivnih što sbog subjektivnih razloga,no svi su upisani kao žrtve jasenovačkog logora.Statistički je možda taj podatak točan,no znanstveno i poviestno nije,a kako kod nas nemima osbiljnih znanstvenih pokušaja iztraživanja sudbine,recimo srba,ostalih u Njemačkoj nakon rata,tako neima niti stvarnih podataka koliko ih je zaista izgubilo život na prostoru Njemačke,Poljske ili koje druge Europske zemlje,odnosno koliko ih je preživjelo i nastavilo živjeti u zemljama današnje Europske Unije ili otišlo u treče zemlje.
Postojali su i kod nas ''prijeki sudovi'', ali niti približni onim partizanskima. Smatram da zasada nema dokaza da zločini za koje se tereti vojni i politički vrh NDH, postoji ikakav dokaz da je od samog vrha započet radi etničkog čišćenja. Kako navode jugo-skloni povijesničari.

Također kao što ste napisali večina zatvorenika(pogtovo jevreja) odlazi u Njemački gdje bivaju ubijeni pod Njemačkim nadzorom. Svjedok tome je i Goldstein stariji koji sam je kao djete bio u Auswitzu ako se nevarama(začudo trebao bi se baviti tim logorom a ne onim Hrvatskim).

A na našu nesreću više nije službena broja Jasenovca 60 000. Več prema memorijalnom centru Jasenovac popela im se brojka na 70 000. Čudno ponovno počinju napuhavati brojke
zummann
Urednik

Post Postao/la zummann »

Prema svjedočenju komunističkih logornika Radnog logora III.,svi su pritvorenici prilikom dolazka prolazili uobičajenu proceduru popisivanja,oduzimanja privatnih stvari i njihovopohranjivanje uz popisivanje iztih,u posebne vrečice na koje se izpisivalo ime vlastnika,te razkuživanje i šišanje i brijanje.Jedan od tih logornika,a spomenut je u jednom od predhodnih poruka,Milko Riffer,svjedoči kako je inventarna knjiga pritvorenika sadržavala broj od nešto više od 4000. imena.To je čovjek koji je vodio logorsku pisarnu,i kasnije bio logornik pritvorenika,te je kao takav izuzetno vriedan i pouzdan sviedok.Sve kada bi i pretjerivao s brojkama,opet je spomenuta brojka 15. puta manja od one kojom se danas službeno barata.

Pismohrana UNS-a se danas nalazi u Beogradu,a dio nje je odnedavno dostupan za kupnju kod jednog našeg prodavača antikvara.Vjerojatno se radi o nezakonito stečenom dielu arhiva,koji je završio u inozemstvu prošle godine kao i odredjeni dio arhiva MINDORS-a,a potom u Hr.
UstaškiKrilnik
Vojnik

Post Postao/la UstaškiKrilnik »

Koliko se ja sijećam, prije 3 godine je službena brojka bila 50 000 a prije godinu dana 60 000. I da, za Milka Riffera znam, on je naveo brojku od 2500-3000 logorasa (kapacitet logora), kroz logor je eventualno mglo proci ukupno 16000 ljudi. Amerikanci i Britanci su Jasenovac bombardirali u više navrata (sam logor) iako je Jasenovac bio i logor za izbjeglice, te proizvodno postrojenje. Sravnili su Dresden sa zemljom, koliko znam i Split i Zagreb su bombardirali, a željezničke pruge koje su vodile do njemačkih konclogora ostavljali netaknutima, iako su tako mogli spasiti tisuće, pa i milijune, s obzirom da su već od '42 ili '43 imali potpunu zračnu premoć u Europi, a Churchill i Roosevelt su za konclogore znali najkasnije '43 (Staljin je znao prije '40 jer je sa Hitlerom izmjenio zatvorenike - on je u Njemačku poslao tisuće antinacista, a ovaj njemu tisuće antikomunista). Kao rezultat toga u Auschwitzu je ubijeno preko 800 000 ljudi minimum, vjerojatno preko milijun (mislim da je 800 000 broj Židova, ne znam, ne mogu naći dokument u kojem sam to našao). Sovjeti su tvrdili da je u Aushwitzu ubijeno 4 000 000 ljudi. A Njemačka nam sada ide držati lekcije iz "civiliziranog ponašanja". 8-x 8-x 8-x
vonDocktor
Dorojnik

UstaškiKrilnik je napisao/la:Koliko se ja sijećam, prije 3 godine je službena brojka bila 50 000 a prije godinu dana 60 000. I da, za Milka Riffera znam, on je naveo brojku od 2500-3000 logorasa (kapacitet logora), kroz logor je eventualno mglo proci ukupno 16000 ljudi. Amerikanci i Britanci su Jasenovac bombardirali u više navrata (sam logor) iako je Jasenovac bio i logor za izbjeglice, te proizvodno postrojenje. Sravnili su Dresden sa zemljom, koliko znam i Split i Zagreb su bombardirali, a željezničke pruge koje su vodile do njemačkih konclogora ostavljali netaknutima, iako su tako mogli spasiti tisuće, pa i milijune, s obzirom da su već od '42 ili '43 imali potpunu zračnu premoć u Europi, a Churchill i Roosevelt su za konclogore znali najkasnije '43 (Staljin je znao prije '40 jer je sa Hitlerom izmjenio zatvorenike - on je u Njemačku poslao tisuće antinacista, a ovaj njemu tisuće antikomunista). Kao rezultat toga u Auschwitzu je ubijeno preko 800 000 ljudi minimum, vjerojatno preko milijun (mislim da je 800 000 broj Židova, ne znam, ne mogu naći dokument u kojem sam to našao). Sovjeti su tvrdili da je u Aushwitzu ubijeno 4 000 000 ljudi. A Njemačka nam sada ide držati lekcije iz "civiliziranog ponašanja". 8-x 8-x 8-x

Da je zapadnim silama stalo do Židova, Cigana... primali bi ih u svoje zemlje. A ne vračali ih brodovima natrag za Njemačku još 30tih godina. Tako i 1944.godine nije im odgovaralo da odjedanput oslobode logore i nasilu u njihovu državu uđe toliki broj ljudi. Možda sada se priakzuju kao zaštitnici Židovstva. Ali zapadnim svazenicima je jednako smetao velik broj Židova u njihovim zemljama kao i Njemačkoj.
Odgovorite