Fra Tomislav Filipović (Majstorović)

''...uzima se da su Hrvati doselili oko 630...''
Odgovorite
cro
Podurednik

Fra Tomislav Filipović (Majstorović)

Post Postao/la cro »

Činjenice koje dokazuju da je navodni zločin fra Tomislava Filipovića(komunisti ga prozvaše fra sotona) nad srpskom školskom djecom komunistička izmišljotina.

Komunistički "povjesničari" često su isticali da je Franjevac Tomislav Filipović poveo u krvavi pir Ustaške postrojbe i klao srpsku dijecu.
A činjenica je da je spomenuti Franjevac bio dušobrižnik u Ustaškim postrojbama te nikako nije mogao biti predvodnik ,vođa Ustaške jedinice.

Prema komunističkim "povjesničarima" Viktoru Novaku i Vladimiru Dedijeru navode da je fra Tomislav Filipović pobio par stotina djece u osnovnoj školi Krivaja kod Banja Luke te da je u školi bila profesorica Mara»Mila» Stipe Šunjića- fra Martin Planinić u svpojoj knjizi «fra Tomislav Filipović žrtva klevete» pobija te tvrdnje:Naime poznato je da u blizini Banja Luke ne postoji selo Krivaja,veće je Krivaja omanji zaselak u Šargovcu a u njemu nikad nije bilo Osnovne Škole pogotovo ne sa par stotina srpske djece ,nitko nije čuo ni za navodnu učiteljicu Maru "Milu" Stipe Šunjića.

Izjava fra Filipovića nakon događaja u Drakulićima:

Izjava
O.fra Tomislava Filipovića iz Banja Luke,provincije franjevačke Bosne Srebrene,o
Događajima kod Banja Luke,koji su se desili 6. i 7.veljače 1942.

Izjavljujem pod prisegom sljedeće
Koncem mjeseca sječnja i početkom veljače kružile su vjesti po Banja Luci i okolici,nakon zvjerstava četničko-komunističkih bandi,da će srbi selaci sela Drakulića,Motika,Šargovca,odakle imade mnogo odmetnika u šumama napasti naša katolička sela i franjevački samostan Petrićevac i minirati ugljenokop «Lauš» .
Ja sam se tad nalazio kao ustaša pozvan otvorenom zapovjedi u svojstva ustaškog dušobrižnika i tu dužnost obnosio kod II.Poglavnikove Tjelesne Bojne u Banja Luci
6.veljače sam prije večere došao u samostan naš na Petrićevcu.Iza večere oko 9h je došla skupina naših seljaka-župljana iz okolice sa vješću,da se navodne ima izvršiti gore spomenuti udar na rudnik,samostan i naša sela sa strane odmetnika u zajednici sa srbima sela Drakulići,Motika i Šargovca.Zamolio sam O.gvardijana,da me pusti,jer moram predvesti pridošle u Zapovjedništvo bojne.Zapovjednik ih je preslušao i odmah uputio odred ustaša koji su blokirali ugljenokop i pohvatali smjene rudara srba,koji su bili u vezi s odmetnicima.Kad su pohvatane poveli u grad na istragu,otvorena je na odred strojopuščana vatra iz sela Drakulića,koje se nalazi na povišici nad ugljenokopom.Zapovjednik odreda je zatražio pojačanje iz grada,s kojim sam ja došao kao dušobrižnik prateći po dužnosti u operaciji povjerenu mi jedinicu ustašku.
Nadodajem
NIJE ISTINA, DA SAM JA MA KOGA UBIO.
NIJE ISTINA,DA SAM JA HUŠKAO NA UBIJANJE,VEĆ JE UBIJANJE POSLJEDICA REVOLTA NA ZVJERSTVA I ISTREBLJENJE BUNTOVNIKA U NEZAVISNOJ DRŽAVI HRVATSKOJ

Naprotiv sam po dužnosti išao kao dušobrižnik i pratio u borbu povjerenu mi ustašku jedinicu.

ZAGREB,1 TRAVNJA 1942 FRA TOMISLAV FILIPOVIĆ
Franjevac.sv.r

ŽUPNIK BRANIMIR ŽUPANČIĆ, U SVOJOJ IZJAVI KAŽE:

NAVODIM ULOMKE:

...Jednog dana došle su Ustaše iz logora k meni u Bosansku Gradišku da obavim sprovod jednog ustaškog poručnika koji je umro od sušice...
...Dok sam stajao i čekao,ugledao sam fra Tomislava Filipovića u Ustaškoj uniformi i pošao prema njemu i rekao: "što su mene zvali,kad si ti ovdje?" misleći da je on novi duhovnik.On mi je dao znak da šutim i rekao: "Ovdje ne znaju tko sam i ja se sad zovem Miroslav Majstorović, razgovarat ćemo iza sprovoda"...
...Nakon sprovoda odveo me u Miroslav Filipović(To mu je kršteno ime.a Tomislav redovničko) u svoju sobu.Napominjem da sam ja njega poznavao još kao đaka i jednom sam prenoćio kod njegovih roditelja u Jajcu kad sam se vraćao iz Travnika.
Mogu reći da je vrlo iskreno samnom razgovarao...
...Postavio sam mu otvoreno pitanje dali je istina što se o njemu priča u vezi sa pokoljem u Drakuliću.Dali je on sudjelovao u pokolju?
Bili smo nas dvojica u sobi i nije bilo razloga da mi ne rekne istinu.
Ovo su njegove rječi:
"BRANKO,KUNEM TI SE DA NISAM TAMO SUDJELOVAO U KLANJU.BIO SAM POZVAN KAO DUHOVNIK USTAŠA DA IH PRATIM JER JE NETKO JAVIO,DA U DRAKULIĆU SKUPLJAJU ORUŽJE ZA NAPAD NA KATOLIČKA SELA.
RADI TOGA ŠTO SAM TAMO BIO MENE SU OTPUSTILI IZ REDA I NJEMCI TRAŽILI DA MI SE SUDI"...
...Nadalje je spomenuo da je bio na saslušanju kod UNS-a u Zagrebu i da su ga oni sklonili u Jasenovac,jer njemci nisu imali pristup logoru
U toku razgovora sjetio se da ima nekih neizgovorenih misa i dao mi je nešto novca da se rekne stanovit broj misa.

Banja Luka ,10 listopada 1981

MIROSLAVA FILIPOVIĆA PARTIZANI SU UHVATILI I UBILI 1945,A NJEGOVO IME IM JE POSLUŽILO U PRLJAVOJ LAŽI NA RAČUN KATOLIČKE CRKVE I HRVATSKOG NARODA,A LICE I DJELA TIH KOJI SU ŠIRILI PRIČE O TKZ FRA SOTONI KOJI KOLJE DJECU, SMO IMALI PRILIKU VIDJETI U DOGAĐAJIMA OD 1991-1995.ZATO JE VRJEME DA ISTINA NAPOKON ISPLIVA NA POVRŠINU I DA PRESTANEMO VJEROVATI ULJEZIMA I NJIHOVIM KOMUNISTIČKIM DRUGOVIMA.
U tihoj noći korak se čuje kroz kanjon pusti u ponoćni sat
Hrvatski narod sad poručuje dušmanu svakom slomit će vrat
Odgovorite