HAndzar divizija

''Ti hrvatski narode ne očekuješ svoga spasa od gavana i bogatuna...''
Slavonski ustaša
Dorojnik

Re: HAndzar divizija

Post Postao/la Slavonski ustaša »

Konjaniče, vrlo su zanimljivi tvoji podaci o 369. pješačkoj pukovniji. Međutim, ispravio bi te u jednom podatku; Marko Mesić nije pogubljen 1947., nego je umro prirodnom smrću 50-tih, istina bez nogu koje je izgubio kada je skako sa vlaka.
slika
konjanik
Vojnik

Post Postao/la konjanik »

Slavonski ustaša je napisao/la:Konjaniče, vrlo su zanimljivi tvoji podaci o 369. pješačkoj pukovniji. Međutim, ispravio bi te u jednom podatku; Marko Mesić nije pogubljen 1947., nego je umro prirodnom smrću 50-tih, istina bez nogu koje je izgubio kada je skako sa vlaka.
imaš,pravo junače slavonski,petica iz naše nam
povijesti,sjedni "zdsu1"
milosti ne tražim,niti bih je dao
zummann
Urednik

Post Postao/la zummann »

Slavonski ustaša je napisao/la:bez nogu koje je izgubio kada je skako sa vlaka.

Uz svesrdnu pomoć OZNA-ša.
Nikad ne prestati vikati već sipati bijes,
kao što vulkan riga lavinu.
U noćima mračnim bit gorući krijes,
što svijetli daleko,daleko u daljinu....
proboj
Vojnik

Post Postao/la proboj »

hanđar divizija? uz crnu legiju, u listopadu 1991 u zagrebu se osnivala i hanđar divizija. a zapovjednik im je bio alija šiljak! bili su hrvati i ustase, nasljednici svojih djedova... al, nazalost, umjesto da se borimo rame uz rame za prirodnu granicu hrvatske, GENERAL nas razdvojio... a hrvati muslimanske vjeroispovjesti pozelenili! a i zaboravili na svoje korijene! a hvala ti GENERALE! kad cemo opet do drine??!
MUSKARAC BEZ STOMKA JE KAO ZENA BEZ SISA!
proboj
Vojnik

Re:

Post Postao/la proboj »

BlueLine je napisao/la:Koliko je bilo vojnika u Handžar diviziji?
mislim tridesetak! pricam o devesprvoj. a crne legije, oko 80. isto devesprva! sta se tice hanđara, dosli momci iz bosne, hrvati, ustase, muslimani, i borili se protiv velikosrba i cetnika!
TomislavM
Dorojnik

Post Postao/la TomislavM »

proboj je napisao/la:hanđar divizija? uz crnu legiju, u listopadu 1991 u zagrebu se osnivala i hanđar divizija. a zapovjednik im je bio alija šiljak! bili su hrvati i ustase, nasljednici svojih djedova... al, nazalost, umjesto da se borimo rame uz rame za prirodnu granicu hrvatske, GENERAL nas razdvojio... a hrvati muslimanske vjeroispovjesti pozelenili! a i zaboravili na svoje korijene! a hvala ti GENERALE! kad cemo opet do drine??!
Vidio sam nešto u nekim stranim knjigama da se spominje Aliu Šiljka kao zapovjednika HOS-ove Crne legije. Možeš li malo podrobnije o tome?
VIVE LA LIBERTE!
proboj
Vojnik

Post Postao/la proboj »

TomislavM je napisao/la:
proboj je napisao/la:hanđar divizija? uz crnu legiju, u listopadu 1991 u zagrebu se osnivala i hanđar divizija. a zapovjednik im je bio alija šiljak! bili su hrvati i ustase, nasljednici svojih djedova... al, nazalost, umjesto da se borimo rame uz rame za prirodnu granicu hrvatske, GENERAL nas razdvojio... a hrvati muslimanske vjeroispovjesti pozelenili! a i zaboravili na svoje korijene! a hvala ti GENERALE! kad cemo opet do drine??!
Vidio sam nešto u nekim stranim knjigama da se spominje Aliu Šiljka kao zapovjednika HOS-ove Crne legije. Možeš li malo podrobnije o tome?
pa osnovana je na zumberku u listopadu 1991, jedan od zapovjednika bio je alija siljak koji je imao u planu osnovati i handjar diviziju od par tisuca momaka, hrvata muslimanske vjeroispovjesti i zajednicki osloboditi hrvatsku do drine.... plan propao nakon intervencije GENERALA, a i stranih velesila. a nas, legionare razdvojili i razaslali na razlicita bojista. bilo je momaka iz splita, zagreba, varazdina, zenice, bihaca... iz cijele hrvatske!
TomislavM
Dorojnik

proboj je napisao/la:
TomislavM je napisao/la: Vidio sam nešto u nekim stranim knjigama da se spominje Aliu Šiljka kao zapovjednika HOS-ove Crne legije. Možeš li malo podrobnije o tome?
pa osnovana je na zumberku u listopadu 1991, jedan od zapovjednika bio je alija siljak koji je imao u planu osnovati i handjar diviziju od par tisuca momaka, hrvata muslimanske vjeroispovjesti i zajednicki osloboditi hrvatsku do drine.... plan propao nakon intervencije GENERALA, a i stranih velesila. a nas, legionare razdvojili i razaslali na razlicita bojista. bilo je momaka iz splita, zagreba, varazdina, zenice, bihaca... iz cijele hrvatske!
Je li ta Crna legija bila u sastavu HOS-a ili?
VIVE LA LIBERTE!
proboj
Vojnik

Post Postao/la proboj »

ahaa, u to je trebala bit elitna postrojba HOSa.. bezkompromisni, bez milosti, bez straha, poslusni... polagala se zakletva, uz dva kuma, tetovirao se znak crne legije, obucavalo sa svim vrstama oruzja za diverzije i napade... sama spoznaja da smo mi u blizini cetnicima je uljevala strah u kosti i paniku. a strah je najjace oruzje!
TomislavM
Dorojnik

proboj je napisao/la:ahaa, u to je trebala bit elitna postrojba HOSa.. bezkompromisni, bez milosti, bez straha, poslusni... polagala se zakletva, uz dva kuma, tetovirao se znak crne legije, obucavalo sa svim vrstama oruzja za diverzije i napade... sama spoznaja da smo mi u blizini cetnicima je uljevala strah u kosti i paniku. a strah je najjace oruzje!
Kada je jedinica osnovana i gdje joj je bilo sjedište? Usto, gdje je djelovala?
VIVE LA LIBERTE!
proboj
Vojnik

Post Postao/la proboj »

TomislavM je napisao/la:
proboj je napisao/la:ahaa, u to je trebala bit elitna postrojba HOSa.. bezkompromisni, bez milosti, bez straha, poslusni... polagala se zakletva, uz dva kuma, tetovirao se znak crne legije, obucavalo sa svim vrstama oruzja za diverzije i napade... sama spoznaja da smo mi u blizini cetnicima je uljevala strah u kosti i paniku. a strah je najjace oruzje!
Kada je jedinica osnovana i gdje joj je bilo sjedište? Usto, gdje je djelovala?
centar? starcevicev dom, stozer hos a u dubravi, obuka u sloveniji, na zumberku... a djelovala? hm, pa, rasturila nas politika i velike sile. ameri, englezi... kao, mi pronacisticki orjentirani, pa... pritili franji i hrvatskoj... zbog toga je i doslo do raspada hos a... djelovali smo po svim ratistima hrvatske!
Slavonski ustaša
Dorojnik

Post Postao/la Slavonski ustaša »

Nije li Alija Šiljak bio čelnik HSP-a u Goraždu koji je završio kao pijanac na zagrabačkom kolodvoru?
slika
TomislavM
Dorojnik

proboj je napisao/la:
TomislavM je napisao/la: Kada je jedinica osnovana i gdje joj je bilo sjedište? Usto, gdje je djelovala?
centar? starcevicev dom, stozer hos a u dubravi, obuka u sloveniji, na zumberku... a djelovala? hm, pa, rasturila nas politika i velike sile. ameri, englezi... kao, mi pronacisticki orjentirani, pa... pritili franji i hrvatskoj... zbog toga je i doslo do raspada hos a... djelovali smo po svim ratistima hrvatske!
Gdje je točno ta jedinica djelovala; inače i vrapci znaju da je HOS djelovao svuda.
VIVE LA LIBERTE!
dori1929
Vojnik

Post Postao/la dori1929 »

Ova mi se tema svida - 'osnivanje Handzar divizije unutar HOS - a '91. ' - doista zanimljivo. Citao sam jednu knjigu od Zije Sulejmanpasica - "13. SS Handzar Divizija". Knjiga je zanimljiva, jedino sto su falile neke stranice, tj. bile su izderane van. Mozda je na tim stranicama bilo nesto vazno, sto je vezano uz Handzar diviziju. Inace postujem muslimane kao gradane NDH, i ovim bih se putem htio zahvaliti svim onim muslimanima hrvatske nacionalnosti, koji su pridonijeli boljitku Hrvata.
livno=U=srcu

Post Postao/la livno=U=srcu »

Za mene je Handzar divizija promasen slucaj.Muslimani su se bojali da ih cetnici ne pobiju u istocnoj Bosni i pridruze se Ustasama.Kako su se muslimani klali s cetnicima po istocnoj bosni ljaga je spala na Hrvate Ustase(ustase klale dicu i starce).Koje drugi prodo istocnu Bosnu nego oni kad su bizali u partizane i propustali neprijatelje u gradove kroz dijelove koje su oni drzali!!!
Za mene muslimani nisu ustase ni braca!!!!!!
Zivili svi HRVATI=USTASE!!!!!!
ZDS!!!
Odgovorite