Borba za Bosnu i Hercegovinu počinje

''Ti hrvatski narode ne očekuješ svoga spasa od gavana i bogatuna...''
dartcroat
Dorojnik

Re: Borba za Bosnu i Hercegovinu počinje

Post Postao/la dartcroat »

Darius je napisao/la:
dartcroat je napisao/la:Tko od nas koji živimo u R. Hrvatskoj,ima obraza govoriti i određivati kako će Hrvati u BiH odrediti svoju sudbinu.
Samo oni koji žive u BiH,imaju pravo odlučivati jesu li za cjelovitu BiH ili treći entitet.
A prema svemu sudeći,raspoloženje Hrvata u BiH,nije nikakav suživot,niti multietničnost,unitarna BiH,nego jedino Herceg-Bosna.

Kada se kruh jednom razlomi preko pola,on više nikada neće biti u jednom komadu,a ta neka suluda vjerovanja o ponovnom jedinstvu Hrvata i onih koji se danas nazivaju Bošnjacima,najobičnije je silovanje zdravog razuma.
Gospodine zoom u daljnem tekstu pridruzi se dartcroatovom nalazistu mozda ima i za tebe pomoc.
Da,ali to ne znači da sam postao antimuslimanski raspoložen,jer ono što ja mislim o Bošnjacima,nema nikakve veze sa Hrvatima muslimanske vjere.
Ne vidim razliku između Bošnjaka u BiH i JugoHrvata u Hrvatskoj.
slika
Darius
Dorojnik

Post Postao/la Darius »

Glupost bi bila da napadomo Hrvate koji su muslimani po vjeri. Jer tako bi onda mogao napadati i ateiste i pravoslavce a to nije uredno. Naravno nemoze nikako islam sa mojom vjerom sto ne znaci da ja kao Ustasa mogu nekog diskriminirati. Ali osobno ako mene pitas ovo su JugoHrvati koji zastupaju stav " bosnjaci " koji ga izdvajaju ali to je moj stav.
Onu istu našu pušku mi pripremi
na tavan je stavi, za mene je spremi
Bit će ona opet i sinu po mjeri
kao što je bila mom djedu i meni.
dartcroat
Dorojnik

BiH se pretvorila u drugu Jugoslaviju za Hrvate,te najbolje bi i bilo tu minijaturnu Jugoslaviju demontirati.
slika
Darius
Dorojnik

Post Postao/la Darius »

dartcroat je napisao/la:BiH se pretvorila u drugu Jugoslaviju za Hrvate,te najbolje bi i bilo tu minijaturnu Jugoslaviju demontirati.
Inace nismo istog stava, ali bas o ovome cijelo vrijeme pisem.
dartcroat
Dorojnik

Skandalozno: Dodik vodi RS prema nezavisnosti, a BiH prema raspadu

Nekadašnji visoki službenik OHR-a sugerira međunarodnoj zajednici da prihvati nezavisnost RS
Autor: S. N.
21.11.2009. 08:39

Dodik: Tajni plan secesije
- Postepeni nestanak Bosne i Hercegovine je neizbježan. jedino je pitanje kako će i kako bi međunarodna zajednica reagirala na taj proces, piše Metju Periš (Matthew Parish) nekadašnji pravni savjetnik u uredu supervizora za Brčko.

U tekstu koji je objavljen na portalu balkaninsight.com, Periš, koga prate brojne kontraverze iz vremena boravka u BiH, između ostalog tvrdi da međunarodna zajednica ne može puno toga uraditi da spriječi raspad BiH.

Vojna sila

On precizira da je metod premijera RS Milorada Dodika već oproban u Crnoj Gori, te da visoki predstavnik praktično ne može ništa uraditi.

Najistureniji čovjek međunarodne zajednice u BiH, po Perišu, samo teoretski može smijeniti Dodika. Ali, OHR-u više na raspolaganju nije vojna sila koja bi premijera RS iselila iz kancelarije. Ako bi se, kojim čudom, visoki predstavnik odlučio da smijeni Dodika, Periš najavljuje "50.000 srpskih demonstranata u Sarajevu".

- Dodikov kratkoročni plan je da RS ne bude ovisna od državnih institucija - piše Periš i pojašnjavada to i nije tako teško, obzirom da za svaku odluku treba i saglasnost Srba.

Moneta, registarske tablice, PDV sistem i kacize, granična kontrola i državni sud su jedine institucije na nivou BiH.

- Njih je lako "razmontirati". Preko noći se u RS može uvesti euro, centralni račun za PDV je ionako u Banjoj Luci i nije teško preusmjeriti sve uplate s područja RS na jedan račun. Ministar finansija RS u Upravi za indirektno oporezivanje može do u beskonačnost blokirati bilo koju odluku dovodeći do toga da se sistem uništi iznutra - piše Periš.

Kidanje veza

On precizira i da je "Dodikov plan za nezavisnu RS je postepen".

- Nezavisnost će se sticati korak po korak, kako se budu raskidale jedna po jedna veze s centralnom državom. U trenutku kada RS faktički bude nezavisna, što već sada i nije tako daleko, međunarodna zajednica jedva da će i primjetiti taj čin.

Kao i u slučaju Crne Gore, deklaracija o nezavisnosti bit će tek završni čin cijelog procesa

Možda je nekada bilo moguće napraviti dil među tri naroda u BiH. Bošnjaci su mogli prihvatiti labavu konfederaciju, pod uslovom da se Srbi i Hrvati odreknu separatizma. No, to sada jako teško izvodivo ponajviše zbog trapavog miješanja OHR-a u sve i svašta - piše Periš.

Zapad je nemoćan

Periš ističe da faktički Zapad ne može ništa uraditi da spriječi raspad BiH.

On tvrdi da bi Rusija u UN-u blokirala rezoluciju o sankcijama protiv RS, "EU vjerovatno ne bi priznala pasoše RS, ali nije jasno šta bi time postigla ... jer većina bh. Srba ima srbijanske pasoše. Puno je investicija u RS iz zemalja istočnog dijela EU i vlade tih država lobirale bi protiv ekonoske izolacije RS.
U potpisu jednog korisnika na jednom forumu stoji doslovno,,Bosnu treba humano eutanizirati.'' a s današnje vremenske distance toliko godina nakon rata,mislim da bi svaki pokušaj očuvanja te minijaturne Jugoslavije,bio produljenje agonija za sve koji žive u toj partizanskoj tvorevini.
slika
Darius
Dorojnik

Post Postao/la Darius »

Rob vise nikada jugoturcima.
zummann
Urednik

Post Postao/la zummann »

:D

Danas očito nema škole pa ste se razpisali ovdje od jutros.Sretno sa podjelom Bosne,kako ste krenuli podjelit ćete ju do kraja dana. :mrgreen:
Nikad ne prestati vikati već sipati bijes,
kao što vulkan riga lavinu.
U noćima mračnim bit gorući krijes,
što svijetli daleko,daleko u daljinu....
Darius
Dorojnik

Post Postao/la Darius »

zummann je napisao/la::D

Danas očito nema škole pa ste se razpisali ovdje od jutros.Sretno sa podjelom Bosne,kako ste krenuli podjelit ćete ju do kraja dana. :mrgreen:
Srce ti je sasvim ured ali mozak zabrinjavajuce. Sto si sad konstruktivno napisao u svezi ove teme?
zummann
Urednik

Post Postao/la zummann »

Darius je napisao/la:
Srce ti je sasvim ured ali mozak zabrinjavajuce. Sto si sad konstruktivno napisao u svezi ove teme?

S obzirom na to koliko potežkoća imaš pri sastavljanju zavisno složene rečenice i suvislog mišljenja u vlastitim porukama,gornje ocjene djeluju više nego neozbiljne.Čini mi se kako u ovom slučaju vriedi ona Biblijska o brvnu u vlastitom oku.O pristojnosti da i ne govorim.
dartcroat
Dorojnik

BOSANSKOHERCEGOVACKA PODRINJSKA NARODNA STRANKA (BPNS) O HDZ-OVOJ DEKLARACIJI I ¨PRUDSKOM PROCESU¨

Sarajevo 18. novembar 2009. - Bosanskohercegovacka podrinjska narodna stranka (BPNS) saznaje iz saopcenja za javnost izdanog nakon sastanka predsjednika HDZ-ove podružnice za BiH, Dragana Covica, i slovenskog ministra vanjskih poslova Samuela Žbogara, da HDZ u svojoj deklaraciji po pitanju ustavnih promjena, zagovara preustroj BiH u cetiri federalne jedinice.

BPNS konstatira da HDZ-ova deklaracija uvelike otkriva ciljeve ¨Prudske trojke¨, koje nastoje ostvariti tokom pregovora u Butmiru, u suradnji sa ostalim pozvanim strankama. Naime, HDZ navodi da ¨ustrajava na ustavnim promjenama kojima bi se uspostavila puna jednakopravnost Hrvata s druga dva naroda u BiH¨ i otkriva da su ti zahtjevi ¨vezani uz ispunjavanje Kreševske deklaracije i Prudskog procesa¨.

BPNS upozorava da su zatražene cetiri federalne jedinice, ustvari cetiri države – pri cemu bi svaka bila zasebna i sa ostalim državama u toj cetveroclanoj federaciji imala veoma malo zajednickog. Tobožnje uvezivanje tih država u neku ¨Federaciju Bosnu i Hercegovinu¨, bila bi farsa na kraju procesa uništenja Republike Bosne i Hercegovine. Jer, isto kao što se raspala jugoslavenska federacija, može se raspasti svaka federacija, a posebno ova koju traži HDZ, oslanjajuci se na ¨Prudski proces¨ i pregovore u Butmiru kojima se to želi ostvariti.

HDZ je vec javno dala na znanje da je Republika srpska neupitna, što je, dakako, i stav Republike srpske u svim pregovorima. Ali, najgora od svega je potvrda tom stavu od strane SDA. Stoga bi u tom scenariju Republika srpska bila prva država. Druga federalna jedinica – država, bila bi hrvatska država Herceg-Bosna, a treca ¨Distrikt Sarajevo¨. Cetvrtu bi sklepali od rastrganih enklava u kojima tavore preostali gradjani RBiH, uglavnom pripadnici bošnjackog naroda.

Srpska i hrvatska nacisticka država bi se srednjorocno prikljucile Srbiji i Hrvatskoj. Treca država bi se pojavila u vidu, kojeg li cinizma, ¨multi-etnickog Sarajeva¨, cime bi Sarajevo oduzeli od Federacije BiH, sacinjene u Washingtonu i Dejtonu. Cetvrta bi okvirno bila skup jedva povezanih i neodrživih teritorija, slabo prikrivenih konc. logora za preostale gradjane RBiH, uglavnom iz bošnjackog naroda, dugorocno plijen velike Srbije.

Ovakvo ukidanje i kasapljenje države BiH, je sadržaj Prudskog dogovora - kojega u Butmiru nastoje utanaciti i dovršiti, cime bi ostvarili trijumf agresije, ratnih zlocina, genocida, nacizma. Srpsko-hrvatski projekt likuje i nema potrebe to svaljivati na ¨inozemni faktor¨, ali bi SDA, SBiH i SDP, lažno nazvane pro-bosanske stranke, svoju kolaboraciju u konacnom uništenju države BiH i njenih gradjana, rado predstavili kao ¨pritisak inozemnog faktora u Butmiru¨, tj., rado bi izgovor ¨da su na to natjerani od strane EU i SAD¨, podmetnuli javnosti kao alibi za dvije decenije svojeg sudjelovanja u ovom (samo)destruktivnom projektu.
...

BPNS odbija prijedlog HDZ-a i sve one koji ga podržavaju.

BPNS PRESS
Evo još malo zanimljivosti iz bosanskog vilajeta. :D
slika
Darius
Dorojnik

Post Postao/la Darius »

dartcroat je napisao/la:
BOSANSKOHERCEGOVACKA PODRINJSKA NARODNA STRANKA (BPNS) O HDZ-OVOJ DEKLARACIJI I ¨PRUDSKOM PROCESU¨

Sarajevo 18. novembar 2009. - Bosanskohercegovacka podrinjska narodna stranka (BPNS) saznaje iz saopcenja za javnost izdanog nakon sastanka predsjednika HDZ-ove podružnice za BiH, Dragana Covica, i slovenskog ministra vanjskih poslova Samuela Žbogara, da HDZ u svojoj deklaraciji po pitanju ustavnih promjena, zagovara preustroj BiH u cetiri federalne jedinice.

BPNS konstatira da HDZ-ova deklaracija uvelike otkriva ciljeve ¨Prudske trojke¨, koje nastoje ostvariti tokom pregovora u Butmiru, u suradnji sa ostalim pozvanim strankama. Naime, HDZ navodi da ¨ustrajava na ustavnim promjenama kojima bi se uspostavila puna jednakopravnost Hrvata s druga dva naroda u BiH¨ i otkriva da su ti zahtjevi ¨vezani uz ispunjavanje Kreševske deklaracije i Prudskog procesa¨.

BPNS upozorava da su zatražene cetiri federalne jedinice, ustvari cetiri države – pri cemu bi svaka bila zasebna i sa ostalim državama u toj cetveroclanoj federaciji imala veoma malo zajednickog. Tobožnje uvezivanje tih država u neku ¨Federaciju Bosnu i Hercegovinu¨, bila bi farsa na kraju procesa uništenja Republike Bosne i Hercegovine. Jer, isto kao što se raspala jugoslavenska federacija, može se raspasti svaka federacija, a posebno ova koju traži HDZ, oslanjajuci se na ¨Prudski proces¨ i pregovore u Butmiru kojima se to želi ostvariti.

HDZ je vec javno dala na znanje da je Republika srpska neupitna, što je, dakako, i stav Republike srpske u svim pregovorima. Ali, najgora od svega je potvrda tom stavu od strane SDA. Stoga bi u tom scenariju Republika srpska bila prva država. Druga federalna jedinica – država, bila bi hrvatska država Herceg-Bosna, a treca ¨Distrikt Sarajevo¨. Cetvrtu bi sklepali od rastrganih enklava u kojima tavore preostali gradjani RBiH, uglavnom pripadnici bošnjackog naroda.

Srpska i hrvatska nacisticka država bi se srednjorocno prikljucile Srbiji i Hrvatskoj. Treca država bi se pojavila u vidu, kojeg li cinizma, ¨multi-etnickog Sarajeva¨, cime bi Sarajevo oduzeli od Federacije BiH, sacinjene u Washingtonu i Dejtonu. Cetvrta bi okvirno bila skup jedva povezanih i neodrživih teritorija, slabo prikrivenih konc. logora za preostale gradjane RBiH, uglavnom iz bošnjackog naroda, dugorocno plijen velike Srbije.

Ovakvo ukidanje i kasapljenje države BiH, je sadržaj Prudskog dogovora - kojega u Butmiru nastoje utanaciti i dovršiti, cime bi ostvarili trijumf agresije, ratnih zlocina, genocida, nacizma. Srpsko-hrvatski projekt likuje i nema potrebe to svaljivati na ¨inozemni faktor¨, ali bi SDA, SBiH i SDP, lažno nazvane pro-bosanske stranke, svoju kolaboraciju u konacnom uništenju države BiH i njenih gradjana, rado predstavili kao ¨pritisak inozemnog faktora u Butmiru¨, tj., rado bi izgovor ¨da su na to natjerani od strane EU i SAD¨, podmetnuli javnosti kao alibi za dvije decenije svojeg sudjelovanja u ovom (samo)destruktivnom projektu.
...

BPNS odbija prijedlog HDZ-a i sve one koji ga podržavaju.

BPNS PRESS
Evo još malo zanimljivosti iz bosanskog vilajeta. :D
Nema vise izlaza za jugoturke, ako je nasa zemlja kifla bice i njihova kivi :) "zds2" "zds2"
crna legija
Vojnik

Post Postao/la crna legija »

Bosna je lonac koji se još uviek zagrijava. Došao je do diela kipljenja i samo je pitanje vremena kad će iskipjeti.
Dovoljan jest samo jedan mali povod,kojeg budimo izskreni nie tešžko iscenirati. Sjetimo se paljenja Reichstaga koji je podignuo razinu mogućnosti individuue za gotovo ogromnih 89 % .
U Bosni,sad je valjda već jastno, nikada neće biti mira. To je partizanska tvorevina hrpetine barbara koji su mislili da mogu,štoviše, da trebaju pa čak i moraju izvršavati svoju "dužnost" na način da je prodaju za šaku srerbrnjaka pod krinkom "vraćanja tuđe zemlje tuđininima a vlast narodu" pri tome ne osvrčući se na fakt da im je taj isti narod nepismen i neobrazovan u tolikom postotku,da se uopće ne usudim napisati broj istog postotka.
TOD,BLUT UND EHRE!!!
slika

UNSER STOLZ IST UNSER SIEG
Kum Bečo
Podurednik

Post Postao/la Kum Bečo »

Ima osnova za takovu kritiku no mislim da su takva gledišta o BH narodu suviše pod utjecajem predrasuda i bez argumenata.
Beogradski pašaluk
zummann
Urednik

Post Postao/la zummann »

Kum Bečo je napisao/la:Ima osnova za takovu kritiku no mislim da su takva gledišta o BH narodu suviše pod utjecajem predrasuda i bez argumenata.

Slažem se.
crna legija
Vojnik

Post Postao/la crna legija »

Koji put dobro je imati predrasude da bi se ostalo dovoljno opreznim a opet ne suviše agresivnim. Recimo to načinom,bolje se spremiti za oluju pa je ne dočekati,nego je dočekati nespremni.
Mislim da ima i prieko puno argumenata da se potvrde tvrdnje u suvorosti i zaostalosti određenih dielova BiH.
TOD,BLUT UND EHRE!!!
slika

UNSER STOLZ IST UNSER SIEG
Odgovorite