Borba za Bosnu i Hercegovinu počinje

''Ti hrvatski narode ne očekuješ svoga spasa od gavana i bogatuna...''
jodevcic
Rojnik
Kontakt:

Re: Borba za Bosnu i Hercegovinu počinje

Post Postao/la jodevcic »

Samo kako neki mogu tako pričati sa ljudima ovdje,pa Sokol malo drugačije mišljenje i ton trebate imati dali znate da se Jiimmy borio za Hrvatsku i bio u Hrvatskoj Vojsci,a vi tako po njemu može vas sram biti.
Ljepo li je Hrvat biti majko hvala ti.Vjera u Boga i Hrvatska sloga.Bog i Hrvati
Pravaštvo, Vjera i Domoljube to nas treba da vodi jel to je odlika svakog pravog Hrvata

Hrvatski Pravaški Dom
hrvatski-pravaski-dom.webnode.hr
Omolje
Vojnik

Post Postao/la Omolje »

Neki put stvarno nemogu vjerovat da je ovo ustaski portal pa da pricamo o ovakvim elementarnim stvarima, da je neko pricao ovako prije 30 godina dobio bi bocu u glavu. Nuzni privremeni savez protiv zajednickog neprijatelja da, a bratstvo s odnarodjenim Hrvatima, nikada. MOJ BRAT MOZE SAMO BIT HRVAT a ne odnarodjeni 'bosnjak' koji se samovoljno odvojiio od Hrvatski nacionalni korpus, takodjer i za 'jugoslovene' i one budale koji bi se smatrali nacionalnim 'bunjevci' 'dalmatincima', 'istriani' umjesto Hrvati itd itd...

Dok postoji agresivni unitaristicki bosnjacki nacionalni program nema suzivota, jebiga htjeli sve saveznistvo i federaciju, na kraju dobili ste ih i
kako se ponasaju 'braca' jel zajedicko priznavanje dobitaka na trosku cetnika?....... NE nego totalna marginizirali u tu takozvanu federaciju i recite mi gdje smo sada....... totalna marginizirali, bosnjaci nam namecu politiku cak i lidere. Bez svoji vlastiti institucija i jasan stav osudjeni smo na eventualni nestanak kroz demografiju (emigraciju, vec smo od rata izgubili vecinu u nekim srednjo bosanskim mjestima sta ce onda bit za 100 godina s livnom, stocom, capljinom?), ili politicku asimilaciju (u 'bosanske katolike'), valjda cete onda bit sretni kad potpuno nestamo iz Hrvatske BiH, bravo ' braca'
Rodna gruda Hercegovina, kada sunce puca po tvojim milenijskim poljama svijetlis kao najlijepsi dragulj na svijetu
slika
Duvno moje TomislaveGrade
zummann
Urednik

Post Postao/la zummann »

Posljedice koje danas trpe Hrvati katolici BiH su posljedice vlastite neodgovornosti,upravo kako i mi u RH trpimo danas(a trpit će i naša djeca još)zbog vlastite neodgovornosti i neozbiljnosti.Hercegovci u BiH su zaigrali na odredjene karte i izgubili igru,stoga je vrieme shvatiti kako stvari treba postaviti ili će zaista doći do ovoga što spominješ-nestanka katoličkih Hrvata iz odredjenih dielova BiH u kojima se danas još nalaze i egzistiraju.

Dok postoji agresivni separatizam katoličkih Hrvata u Hercegovini,nema miesta za suživot.

Postoje odredjene poviestne i družtvovne nuždnosti koje nadilaze egzistencie malih,biednih ljudi.Postoje nadalje i obće vriednosti koje nadilaze posebničke.Koliko će još trebati muke i vremena prie nego li se shvati kako stvari stoje i kako ih treba postaviti želi li se maknuti s mrtve točke?
Nikad ne prestati vikati već sipati bijes,
kao što vulkan riga lavinu.
U noćima mračnim bit gorući krijes,
što svijetli daleko,daleko u daljinu....
Omolje
Vojnik

Post Postao/la Omolje »

Imas pravo u nekim stvarima, ali na koje su karti najebali? Najebali jer nisu napustili zelje o vjekovnoj san o prikljucenje matici Hrvatskoj i najebali jer su stvorili uvjeti za opstanak? Tamo di je bio HZHB i HVO Hrvatski narod je ozivio!! Da su mozda tribali pristat uz program alijinu sda unitaristicku bosnjacku politiku kroz laznu fasadu multietnicosti kao veliki domoljub ali politicki naivac blaz (ostavstina umjetne SH BIH koja je podjelio Hrvatski etnicki i povijesni prostor na dvije 'drzave') koja bas nije marila za njih, 'to nije nas rat' 'vojska ce nas braniti' sve nakon strahote u RH. Koji je % takozvani bosnjaka glasali za Hrvatske opcije hsp/hdz u BiH 1990 i javno govorili i radili za Hrvatsku na drini? Mozda ni 1%, izuzetak nemoze nikada bit pravilo. Ovo su cinjenice, a retorika i fantazije i propale ideologije su drugo.

Di u Ustaskim nacelima prica o bilo kojem narodu osim Hrvatskog? I gdje se pise s 'bratimljenima' s onima koji su napustili svoje Hrvatstvo u potrazi za vlastitog nacionalnog osobnost?
Rodna gruda Hercegovina, kada sunce puca po tvojim milenijskim poljama svijetlis kao najlijepsi dragulj na svijetu
slika
Duvno moje TomislaveGrade
zummann
Urednik

Post Postao/la zummann »

Prie dvie smo godine ovdje naširoko odredjenoj grupici zatucanih pojedinaca pokušali pojasniti pojmove "narod" i "država" te konkretnu primjenu iztih na Hrvatski narod i hrvatsku državu.

Polaziš sa identičnih stajališta sa kojih je polazila i ta grupica tvrdoglavaca-naime kako su Hrvati u BiH samo i izključivo katolici,a mi svi znamo kako je to poviestno i kulturoložki netočno.

Nadalje govoriš o priključenju(odcjepljenju),a ja te pitam:kako je moguće odciepiti nešto i priključiti nešto nečemu čega je to odciepljeno sastavni i nerazdijeljivi dio?Kao kada bismo mi iz Slavonie tražili odciepljenje Slavonie i njeno priključenje Hrvatskoj.Nije li to paradoksalno?

I svakako si u pravu kako su Hrvati(čitam katolici) živjeli na prostorima koje je kontrolirao HVO,no kako su živjeli muslimanski Hrvati na iztom tom prostoru?Vjerujem kako ćeš se pozivati,kao i obično,na muslimanske radikale,usijane glave koje su dopriniele polarizaciji Hrvatskog tiela u BiH na "Hrvate" i "Bošnjake",no učinili su to paralelno sa usijanim glavama na strani katoličkih Hrvata,koje su to zdušno odradile na svojoj strani.

Rat je oddavno prestao,tko je što učinio i zašto je učinio se više-manje zna,a sada je vrieme uozbiljiti se i krenuti raditi za hrvatsku Bosnu i Hercegovinu i hrvatstvo Bosne i Hercegovine.Svi ćemo morati pregristi i izpirati usta od gorčine,no činit ćemo to tako da drugi ne vide,jer možemo biti sigurni kako i drugi čine izto.

Nikakvog odciepljenja niti priključenja više neće biti,a ona politička obcia u Hecegovini koja podupire separatizam ove tzv republike srbske želeći u njihovoj sjeni ostvariti vlastite probitke je svakako podpuno promašena i deplasirana.
-sokol-
Vojnik

Post Postao/la -sokol- »

jodevcic je napisao/la:Samo kako neki mogu tako pričati sa ljudima ovdje,pa Sokol malo drugačije mišljenje i ton trebate imati dali znate da se Jiimmy borio za Hrvatsku i bio u Hrvatskoj Vojsci,a vi tako po njemu može vas sram biti.
Bio je u ratu....bilo nas je drugih jos 200 tisuca pored njega i pa sto ?
Da li je to neki misteriozni zastitni alibi koji svaku izrecenu glupost pretvara u mudrost ? Nije sigurno iako neki misle da je tako.

On voli svog opicenog Hitlera, to je njegov idol i motiv njegove borbe. 88
"Svaki posten i svijestan Hrvat je Ustasa.Svaki Ustasa je posten."
vonDocktor
Dorojnik

Post Postao/la vonDocktor »

nema tu nepotrebnih raspravljanja REUBLIKA BOSNA I HERCEGOVINA nije DRZAVA HRVATSKA, niti je ikad bila niti ce ikad biti...

bosnjaci makar hrvatske krvi se ne smatraju hrvatima, a nase izjednacavanje svakog muslimana kao bosnjaka samo pretvara josh onih 15 000 muslimana hrvata u hrvatskoj da napustaju svoje korjene...

hercegbosanski hrvati su izigrani od vlastite krvi i brace iz hrvatske, dan danas NASE ROBSTVO JE VASA SLOBODA, nismo nikome u hrvatskoj to zamjerili ali zato nema niko opravdanja da pljuje po najcvrscem kamenu hrvatstva... jugoslavenstvo nikad nije u hercegovini roslo kao sto je u bilo kojem drugom kraju...

od brune busica sve do blage zadre zna se ko su herceg bosanski hrvati

i za kraj ako ijedna hrvatska regija misli drugacije neka se zamjeni sa nama, pa da vidimo oceli 1 godinu izdrzati u tudinskom robstvu...mi smo vec 900 godina i josh uvijek to robstvo traje
"Ako vam je težak stijeg čestitosti utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti mi ćemo ga držati" VASI PRADJEDOVI
Kum Bečo
Podurednik

Post Postao/la Kum Bečo »

Odakle ovolike klevete i defetizam. Hrvatska i BiH, Hrvati i Bošnjaci imaju u principu dobre odnose.
Beogradski pašaluk
Darius
Dorojnik

Post Postao/la Darius »

Za smijesni dio Bosne muslimani su izdali Hrvate. Izdali su ono najmilije kako bi ucinili najgore. Sto je uradio Juda u casu kad je primio novac i vidio da nema vise povratka. Da, bacio je novac i objesio se. U vrijeme najzescih borbi Domovinskog rata, tadasnji " muslimani Hrvati " donili su odluku o prodaji Hrvatskog naroda. muslimani u najsirem smislu predstavljaju zloupotrebu povjerenja.

Takvi kakvi jesmo, volimo sebe i dobro ce nam biti kad se volimo. Trebali smo odmah znati da je to samo fasada " bosnjaka zvani zeleni ". Narode "mi" kao Hrvati i bosnjaci nikad nije niti postojalo. Jer da jeste nebi muslimani to cinuli sto cine. Smatram kako bi Hrvati morali odbaciti bosnjake, natjerati Bosnu i Hercegovinu da se povuce sa teritorija koje je zauzela.

Ovo sto muslimani cine jeste napad na teritorijalnu cjelovitost. Neki clanovi se ovdje nalaze izvan tokova istine i u tome perverzno uzivaju. Hrvati iz Herceg-Bosne zasluzuje bolje od onoga sto im se danas dogadja. Izdati Ustasku tradiciju i krenuti svojim putem, kako bi napravili iznimno novo Ustastvo nije moguce.

Da upozorim gospodje Jimmy i zoom (naravno malim slovom). Gospodje molim vas, molim vas smirite se, tesko mi je ovako na licu mjesta bez .... :D
Onu istu našu pušku mi pripremi
na tavan je stavi, za mene je spremi
Bit će ona opet i sinu po mjeri
kao što je bila mom djedu i meni.
dartcroat
Dorojnik

Post Postao/la dartcroat »

Dragan Čović pozvao na "obnovu" Herceg-Bosne
"Nadam se da ćemo za dvije godine u Mostaru proslaviti prvi rođendan hrvatske federalne jedinice"

slika
Čović: BiH zasigurno neće preživjeti s dva entiteta
Foto: Arhiv

Predsjednik HDZBiH Dragan Čović pozvao je danas na obilježavanju osnivanja tzv. "Hrvatske zajednice Herceg-Bosne" u Mostaru druge hrvatske političke stranke i hrvatske ustanove u BiH da se na osnovi ustavnih reforma okupe oko ideje izgradnje hrvatske federalne jedinice u BiH, koje bi glavni grad bio Mostar.

- Zaboravimo na svekolike podjele i stanimo iza jedne ideje. To je prilika da Hrvati u BiH budu jednakopravni s drugim dvama narodima, a to možemo ostvariti u sljedeće dvije godine. Nadam se da ćemo za dvije godine proslaviti i prvi rođendan hrvatske federalne jedinice sa stolnim gradom Mostarom - rekao je Čović na svečanoj akademiji u Mostaru u povodu 18. obljetnice osnivanja tzv. "Hrvatske zajednice Herceg-Bosne" koja je utemeljena isti dan kad je pao Vukovar.

Čović je dodao da BiH zasigurno neće preživjeti, niti postati članicom Europske unije, ako ostane ustrojena s dva entiteta u kojima žive tri naroda.

- U hrvatskoj federalnoj jedinici na jednak način će biti zastupljena hrvatska područja u Posavini, središnjoj Bosni i Hercegovini - dodao je.

Prema njegovim riječima, HDZ BiH zagovara ustroj četiriju federalnih jedinica, a ne nikako inicijativu o tri entiteta koja se Hrvatima u BiH nameće kao put za razgradnju države.

To je, tvrdi, prenio svim predstavnicima vlada SAD-a i zemalja Europske unije s kojima razgovara u okviru butmirskog procesa o ustavnim reformama u zemlji.

Popodne će u Grudama biti obilježena 18. obljetnica tzv. "HZHB".

http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/aktu ... /komentari

Bolje vrabac u ruci,nego golub na grani :wink:
slika
Darius
Dorojnik

Post Postao/la Darius »

Pa onda bum vidil hoce li vise pitati Kum Beco gdje vam je Herceg-Bosna. Sad ja njega pitam gdje je tvoja Bosna , znam ja odgovor u tri dijela. Niste kokos a imate tri dijela. Ili ce te biti Hrvati ili ce te se nositi sa Herceg-Bosnom nasem krutim.

:D :D
zummann
Urednik

Post Postao/la zummann »

Ovdje se očito ponovno skupilo društvo komedijaša.
Darius
Dorojnik

Post Postao/la Darius »

zummann je napisao/la:Ovdje se očito ponovno skupilo društvo komedijaša.
Sad sam vidis da si kontradiktoran. Jer mi bi kroz Herceg Bosnu prosirili Hrvatsku. A ti ostajes pri onom teritoriji koju imamo ko sad komada ? Ti si toliko zbunjen covik da ne kontas sto ti dartcroat pise.
dartcroat
Dorojnik

Post Postao/la dartcroat »

Tko od nas koji živimo u R. Hrvatskoj,ima obraza govoriti i određivati kako će Hrvati u BiH odrediti svoju sudbinu.
Samo oni koji žive u BiH,imaju pravo odlučivati jesu li za cjelovitu BiH ili treći entitet.
A prema svemu sudeći,raspoloženje Hrvata u BiH,nije nikakav suživot,niti multietničnost,unitarna BiH,nego jedino Herceg-Bosna.

Kada se kruh jednom razlomi preko pola,on više nikada neće biti u jednom komadu,a ta neka suluda vjerovanja o ponovnom jedinstvu Hrvata i onih koji se danas nazivaju Bošnjacima,najobičnije je silovanje zdravog razuma.
slika
Darius
Dorojnik

Post Postao/la Darius »

dartcroat je napisao/la:Tko od nas koji živimo u R. Hrvatskoj,ima obraza govoriti i određivati kako će Hrvati u BiH odrediti svoju sudbinu.
Samo oni koji žive u BiH,imaju pravo odlučivati jesu li za cjelovitu BiH ili treći entitet.
A prema svemu sudeći,raspoloženje Hrvata u BiH,nije nikakav suživot,niti multietničnost,unitarna BiH,nego jedino Herceg-Bosna.

Kada se kruh jednom razlomi preko pola,on više nikada neće biti u jednom komadu,a ta neka suluda vjerovanja o ponovnom jedinstvu Hrvata i onih koji se danas nazivaju Bošnjacima,najobičnije je silovanje zdravog razuma.
Gospodine zoom u daljnem tekstu pridruzi se dartcroatovom nalazistu mozda ima i za tebe pomoc.
Odgovorite