Hrvatska kuna u doba NDH

''Ti hrvatski narode ne očekuješ svoga spasa od gavana i bogatuna...''
Maksovac
Vojnik

Re: Hrvatska kuna u doba NDH

Post Postao/la Maksovac »

evo novcanica od 1000 kn :
slika
Za Dom Spreman!
slika
wrathchildVU
Vojnik
Kontakt:

Post Postao/la wrathchildVU »

evo iz moje kolekcije "zds2"
slika
slika

ova od 1000kn nije nesto ocuvana (dobio je kad sam bio klinac 1990 godine i to sam jedino iznio iz vukovara)
al barem je original
oba dvije su napravljene 26.svibnja.1941
one druge sta se daju nabaviti za neku sitnu lovu su vecinom kopije jer se vidi da je papir noviji te licne papira u kojima pise nezavisna drzava hrvatska nemaju isti otisak slova
zummann
Urednik

Post Postao/la zummann »

Nisam siguran kako je potrebno raditi kopije tih novčanica,s obzirom kako ih je ostalo sačuvano jako puno.To što se čini kao nova novčanica se u numizmatici naziva "UNC" kvalitetom,odnsno necirkuliraom novčanicom.Moguće ih je čak pronaći u svezcima sa originalnim trakama.
Nikad ne prestati vikati već sipati bijes,
kao što vulkan riga lavinu.
U noćima mračnim bit gorući krijes,
što svijetli daleko,daleko u daljinu....
wrathchildVU
Vojnik
Kontakt:

Post Postao/la wrathchildVU »

zummann je napisao/la:Nisam siguran kako je potrebno raditi kopije tih novčanica,s obzirom kako ih je ostalo sačuvano jako puno.To što se čini kao nova novčanica se u numizmatici naziva "UNC" kvalitetom,odnsno necirkuliraom novčanicom.Moguće ih je čak pronaći u svezcima sa originalnim trakama.

bila ih je poplava u 90im al se dokazalo da ih je izradjivao neki lik iz samobora jer je posjedovao orginalni tiskarski stroj sa pecetima
samo papir nije odgovarao i trake nisu pasale tj odgovarale jer su se cesto nalazile van novcanice dok su orginali imali unutar novcanice komade tj trake-licne
bavio sam se godinama skupljanjem novcaica te takodjer filatelijom
mogle se lako dokazati dali je kopirana ili nije
markice sa likom pavelica je bilo teze dokazati kopiju al smo i to skontali
sve na racun papira
zummann
Urednik

Post Postao/la zummann »

Sve su novčanice Nezavisne Države Hrvatske izradjivane u Leipzigu,stoga je nemoguće kako je ntko u Hr. ikada posjedovao išta originalno od opreme koja je korištena za tiskanje iztih.Trebao bi to znati ukoliko si kolekcionar ili numizmatičar.
Nikad ne prestati vikati već sipati bijes,
kao što vulkan riga lavinu.
U noćima mračnim bit gorući krijes,
što svijetli daleko,daleko u daljinu....
vonDocktor
Dorojnik

Post Postao/la vonDocktor »

izvorne je lako naci u hrvatskoj, na svakom sajmu se mogu pogledati...jedina razlika u novcanicama iz 41 i onima iz 44 je u onim linijicama svjetlecim ili kako vec ove iz kasnijeg doba ih imaju vise radi sigurnosti i ne krivotvorenja...

znam da je prije hrvatski povjesni muzej nudio 50 i 100kn po novcanici ovisno o kojoj, ali posto ih danas ima jako puno n trzistu starina a potraznj aje manja za razliku od 90tih onda cak niti oni ne nude otkup vise, pa je i cijena izvornih na sajmovima jako pala
"Ako vam je težak stijeg čestitosti utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti mi ćemo ga držati" VASI PRADJEDOVI
Darmstadt
Vojnik

Post Postao/la Darmstadt »

Ja mogu nabaviti jedan "schein" za 2 eura.
Moramo osigurati postojanje našeg hrvatskog naroda naroda i budućnost za našu dicu!
Odgovorite