Sta su Ustase?

''Ti hrvatski narode ne očekuješ svoga spasa od gavana i bogatuna...''
Odgovorite
Darmstadt
Vojnik

Sta su Ustase?

Post Postao/la Darmstadt »

Jesu Ustase Jasenovac i Gradiska stara ili sta su? Jeli to samo srpsko sranje?
Moramo osigurati postojanje našeg hrvatskog naroda naroda i budućnost za našu dicu!
Bibo
Vojnik

Re: Sta su Ustase?

Post Postao/la Bibo »

neka ti bude samo dovoljno da su Ustaše branitelji Hrvatskog naroda i zemlje u ww2 i nista vise ne trebas znat
Ja tako i tako mislim da srbiju treba spaliti.
Darmstadt
Vojnik

Znam ja, nego samo zelim pogledati, kako drugi gledaju o tome!
Moramo osigurati postojanje našeg hrvatskog naroda naroda i budućnost za našu dicu!
LEGIONARI
Podurednik

Post Postao/la LEGIONARI »

Nu, tko su bili Ustaše, stvaratelji i branitelji Hrvatskog naroda i Hrvatskih zemalja uokvirenih u Nezavistnu Državu Hrvatsku. Ustaše su postojali davno prije uaspostave NDH a njihovo djelovanje došlo je do izražaja samim
obnovama granica NDH. Time je započela i vječita borba i obrana hrvatstva
Za vrijeme II svjetskog rata Ustaše su bili legitimna vojna postrojba unutar
institucija Hrvatske države. Na ovu temu, za pojedince koji neznaju povjest trebaju čitati i učiti ali sigurno znam da na ovom forumu postoji itekako puno službene dokumentacije koja je bila za vrijeme NDH a sada se može pronaći u tekstualnom dijelu. Vrlo hvalevrijedna tema koju treba stalno nadopunjavati sa novim dokazima, sa novim saznanjima i stalno treba mladim članovima Ustaškog Pokreta govoriti o Ustaštvu i borbi Hrvata za svojom domovinom. ZDS
Ljutu travu na ljutu ranu!

Kralju Dmitre Zvonimire - u tamnici tvoji su ratnici-tvoji Generali!
Darmstadt
Vojnik

A sto vi mislite za Jasenovac i druge logore? Sta misli te o Ante Pavelicu, koji je prije Bleiburga sa hrvatskim zlatom popigao?
Maks
Urednik
Kontakt:

Post Postao/la Maks »

O logorima je vec uvelike pisano po pričaonici, o navedenom blagu takodjer, tako da nema potrebe za ponavljanjem, koristi pretraživač, malo prošetaj po pričaonici, puno će stvari onda biti jasnije. Za ovakvim temama koje su kao s Marsa pale stvarno nema potrebe.
Vjernost Ustaškoj Revoluciji - Vjernost je Hrvatskom narodu!!
http://www.UstaskiPokret.com
http://www.KrugovalVelebit.com
Darmstadt
Vojnik

A di mogu te teme naci? Ja sam vam brat Livno, ali lozinku sam zaboravio!
HANAODomagoj1929
Vojnik

Post Postao/la HANAODomagoj1929 »

Kako ja gledam na ustaštvo? UHRO je viteška organizacija, viteški red, nešto poput vitezova templara. Gledao sam neku emisiju o tajnim društvima i neki čovjek je nabrajao razna svjetska tajna društva, za Hrvatsku je rekao da mi nemamo svojih, no ja mislim da je ustaštvo započelo kao autohtono hrvatsko tajno društvo, u pozitivnom smislu. Kao što su templari bili mistična organizacija namijenjena obrani i širenju kršćanstva, UHRO je taj viteški red koji ima za cilj obranu i čuvanje hrvatskog Naroda i Države. Ustaštvo je autohtona hrvatska borbena misao koja sublimira sve ono pozitivno i borbeno u hrvatstvu, od Starčevićevog pravaštva, Radićeve socijalne pravde te svih hrvatskih ustaša, Svačića, Tomaševića, Tomislava, Domagoja, Zrinskih, Frankopana, Matije Gupca, Matije Ivanića, Kvaternika, Javora, Mire Barešića itd. Ustaštvo nije klerofašistički radikalni katolički red kako to neki danas smatraju već je jedino i isključivo HRVATSKI. Hrvatstvo je usporedivo s kršćanstvom, ustaštvo s templarima. Ustaše su branitelji i čuvari hrvatskih ognjišta.

Ustaštvo je viteški kodeks koji puno zahtijeva i traži od svog pripadnika, koji zahtijeva predanje cijeloga života ustaškim vrjednotama, to je put časti, poštenja, iskrenosti, pravednosti, nacionalnog ponosa, dostojanstva, hrabrosti, socijalne pravde. Ustaštvo traži od čovjeka stalno izgrađivanje, usavršavanje i napredovanje, na duhovnom, intelektualnom i tjelesnom polju. Ustaštvo je hrvatski bushido kodeks, ustaše su hrvatski samuraji. Uvijek sam zamišljao UHRO kao neku tajnu, misterioznu organizaciju koja je štit i bodež hrvatstva. Ustaštvo je započelo kao zavjerenička organizacija, kao IRA, kroz uspostavu NDH preraslo u je u elitu hrvatskog naroda, u viteški red kojem je bila namijenja uloga vječne obrane hrvatstva. Nakon pada NDH, ustaštvo je opet postalo ta borbena zavjerenička organizacija kako je i počelo. Nešto što pokoljenjima živi u hrvatskom narodu, progonjeno, tajno ali uvijek prisutno i spremno. Uvijek su me trnci prolazili kad bih čitao kako se polagala ustaška prisega : " Novi kandidat za primanje u UHRO (Ustaše) morao je nakon provjere položiti prisegu. Prisega se obično polagala u mračnoj sobi u kojoj su na stolu bili postavljeni križ ili Kuran, dva prekrižena pištolja i goli bodež. Ti su predmeti osvjetljeni dvijema svijećama. Kandidata bi se jedno vrijeme ostavilo da razmišlja u samoći, a nakon toga su u prostoriju ušla dva muškarca. Prvi "kum" i drugi vođa buduće ustaške skupine tzv. trojke. Kandidat bi tada podignuo tri prsta desne ruke i izgovorio zakletvu. "

Ustaša žrtvuje sebe da bi Hrvat i Hrvatska živjeli. (Ivan Kovač Uik)
" Pod znakom srpa i čekića ide onaj koji nikada u ruci čekića imao nije. Pod tim znakom djeluju oni koji možda svojim vlastitim očima u naravi nikada srpa ni vidjeli nisu. "

" Naše je ime naš program, a zovemo se Drina. "
Odgovorite