Ovako se treba boriti ! Potrebna pomoc !

''Ti hrvatski narode ne očekuješ svoga spasa od gavana i bogatuna...''
Odgovorite
flick
Vojnik

Ovako se treba boriti ! Potrebna pomoc !

Post Postao/la flick »

Veceras me zanimalo nesto oko Zone B, odnosno okupacione zone Trsta i okolice nakon WW2 ako razumijete o cemu se radi.
I tako ukucam u google Zona B i naletim na wikipediju i procitam tamo da je 1943. nakon talijanske kapitulacije Jugoslavija pripojila Istru i bla bla bla...
Naravno posto mi se to nije svidjelo jer 1943. nije postojala nikakva Jugoslavija i svi mi na ovom forumu jako dobro znamo da je NDH bila ta koja je ponistila rimske ugovore i vratila Istru, Dalmaciju i otoke domovini NDH fino sam promijenio te lazi i sada to izgleda ovako :

http://hr.wikipedia.org/wiki/Slobodni_t ... a#Povijest

''Italija se u Drugom svjetskom ratu borila na strani Osovinskih sila. Nakon pada fašističkog režima 1943. godine i talijanske kapitulacije, Dr Pavelić je, dne 9. rujna 1943. jednostrano poništio 'Rimske ugovore' i proglasio sve krajeve, od Trsta do Boke Kotorske, nad kojima su gospodarili Talijani, sastavnim dijelom NDH, ali su ga okupirale njemačke snage.''

Malo svrljajte po toj wikipediji ako vam se da i ispravljajte te udbasko komunisticke lazi.
10_Poglavnikov_04
Rojnik

Re: Ovako se treba boriti ! Potrebna pomoc !

Post Postao/la 10_Poglavnikov_04 »

Nije problem to ispravljati, već pitanje je koliko će ti to potrajati što si napisao. Znam iz iskutstva.
Ako želiš dići se visoko
na jednom stanovištu budi
i tu stani poput čvrste stijene
znaj da nije običaj kod ljudi
često mijenjat svoje uvjerenje...
ZliJazavac
Vojnik

Post Postao/la ZliJazavac »

Što se tiče Istre ona je bila od prije talijanska, tako da Istra nema veze sa Rimskim ugovorima. Tj. samo poništenje Rimskih ugovora službeno ne pripaja Istru Hrvatskoj.
ustaski_legionar
Vojnik

Post Postao/la ustaski_legionar »

ZliJazavac je napisao/la:Što se tiče Istre ona je bila od prije talijanska, tako da Istra nema veze sa Rimskim ugovorima. Tj. samo poništenje Rimskih ugovora službeno ne pripaja Istru Hrvatskoj.
Hrvatskoj je 1943. pripojena i Istra , koja je postala Velika Župa Raša , a sve zaslugom našeg Poglavnika.

slika
vonDocktor
Dorojnik

Post Postao/la vonDocktor »

ustaski_legionar je napisao/la:
ZliJazavac je napisao/la:Što se tiče Istre ona je bila od prije talijanska, tako da Istra nema veze sa Rimskim ugovorima. Tj. samo poništenje Rimskih ugovora službeno ne pripaja Istru Hrvatskoj.
Hrvatskoj je 1943. pripojena i Istra , koja je postala Velika Župa Raša , a sve zaslugom našeg Poglavnika.

slika
nije pripojena, kao niti trst...nego je u istri uvedena djelomicna civilna uprava iz ndh(zato jer su njemcima falili cinovnici na tom podrucuju) trst i istra ostaju do samog kraja rata pod nadzorom njemaca, a ndh djelomicno sprovodi civilnu upravu...
"Ako vam je težak stijeg čestitosti utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti mi ćemo ga držati" VASI PRADJEDOVI
UstaškiKrilnik
Vojnik

Post Postao/la UstaškiKrilnik »

"Ukoliko ne želite da se vaš tekst nemilosrdno uređuje i slobodno raspačava, nemojte ga slati ovdje. Ako ovo niste sami napisali, tada ovaj tekst mora biti dostupan pod uvjetima koji su u skladu s Uvjetima korištenja, a vi se suglasni da slijedite sve odgovarajuće uvjete licenciranja.

Dobra napomena. Ipak sam napravio ispravku.

Nakon pada fašističkog režima 1943. godine i talijanske kapitulacije, NDH je pripojila ovaj teritorij, ali su ga okupirale njemačke snage.

Izvorno je umjesto NDH pisalo Jugoslavija (Koliko ljudi mogu biti glupi?).
Pitomac
Vojnik

Post Postao/la Pitomac »

To je kao boriti se golim rukama protiv zida. Jučer poslušah ukratko Čulinović iz SUBNOR-a na onom festivalu demagogije u Brezovičkoj šumi. Komunisti izreknu jednu laž. Kasnije ju nadograde novom laži. Prve dvije posluže kao temelj za treću laž. Pa tako četvrtu i petu. Snađe nas šesta koju opovrgavamo dok je ona prva laž postala činjenicom. Tako se dobije, da se slikovito izrazim, armirani beton laži s ponešto lažne prašine koju najprije treba pomesti pri vrhu kako bi se doprijelo do betona, a nije nimalo lagan posao. To je naša borba. Stoga, braćo, zasučimo rukave.
Francetić DR
Vojnik

Post Postao/la Francetić DR »

Možda oni misle onu staru: ako ponoviš jednu laž deset puta, ona postane istina...
Veseli se tužna mati, padoše ti vrli sini,
ko junaci, ko Hrvati, daše krvcu domovini!

Oj Ustaše, Ustaše, čuvajte nam ono naše,
čuvaj te nam našeg ptića, ANTU PAVELIĆA!
Maksovac
Vojnik

Post Postao/la Maksovac »

neznam az trst,ali mi nismo nista "pripojili" nego smo vratili sve uzeto iz rimskih ugovora,a nakon talijanske kapitulacije,Njemacka nam daje civilnu upravu nad Istrom i koprom.Trst se nigdje ne spominje...
Za Dom Spreman!
slika
10_Poglavnikov_04
Rojnik

Post Postao/la 10_Poglavnikov_04 »

Pitomac je napisao/la:To je kao boriti se golim rukama protiv zida. Jučer poslušah ukratko Čulinović iz SUBNOR-a na onom festivalu demagogije u Brezovičkoj šumi. Komunisti izreknu jednu laž. Kasnije ju nadograde novom laži. Prve dvije posluže kao temelj za treću laž. Pa tako četvrtu i petu. Snađe nas šesta koju opovrgavamo dok je ona prva laž postala činjenicom. Tako se dobije, da se slikovito izrazim, armirani beton laži s ponešto lažne prašine koju najprije treba pomesti pri vrhu kako bi se doprijelo do betona, a nije nimalo lagan posao. To je naša borba. Stoga, braćo, zasučimo rukave.
Lakša je bila borba u vrijeme nesretne Jugoslavije... onda si barem znao protiv koga i čega se boriš!
Ovo danas je vrijeme apsurda, stvari nam se događaju pred očima a mi bespomoćno stojimo i čudimo se kako iz velike propasti uspijevamo upasti u još veću. U svakom pogledu.
Neki dan srbi i HDZ već dogovorili srpsku federalnu jedinicu u istočnoj Slavoniji, samo se čeka prolaz u Saboru, Pusićka diže glas, zakon igrom slučaja pada.... u medijima niti slova.
Josipović se buni i obećava istragu oko pjevanja klape oružanih snaga na koncertu za zatvorene generale, a mjesec prije za klavirom je pjevao ode Miloradu Dodiku.
Rade Šerbeđija, deklarirani jugoslaven koji je snimio film u okupiranom vukovaru na račun države ljetuje u predsjedničkoj vili na Brijunima a istovremeno mirovine i prava branitelja i invalidnih osoba se smanjuju "zbog krize".
Srpska manjina u zadarskoj županiji dobiva dožupana i tri vijećnika, a po zakonu to mogu ostvariti samo manjine koje su zastupljene preko 5 %. Srba je u toj županiji 3,5%. Ali tu ne krivim srbe jer oni imaju pravo ostvarivati svoje interese kako znaju, krivim hrvatske izrode kvazi europejce koji hrvatski Ustav brišu o guzicu.

daklen ne borimo se mi više protiv komunizma... sad nastupaju neki njegovi mutanti
(mutirani komarac jače bode)
Ako želiš dići se visoko
na jednom stanovištu budi
i tu stani poput čvrste stijene
znaj da nije običaj kod ljudi
često mijenjat svoje uvjerenje...
UstaškiKrilnik
Vojnik

Post Postao/la UstaškiKrilnik »

Nie mutant nego krizanac - cetnici i komunisti se sparili u kvazidemokratskom sustavu i unistavaju Hrvatsku, Hrvate i hrvatstvo, labelirajuci domoljublje kao nacizam i fasizam (Thompson: 'Domoljublje prozvali fasizam', i u pravu je) i rasprodajuci i/ili unistavajuci sve sto smo imali dobro.

Sto se borbe tice:

Radite edukacijske videe i postavljajte ih na youtube (registracija na youtube je besplatna), tamo mozete i raspravljati no pazite da vam argumenti budu potkriepljeni dokazima, ne srljajte pred rudo jer ce vam protivnici iskoristiti najmanji propust da vas napadnu, znam iz iskustva i sa youtubea i sa par vs. rasprava na forumima u kojima sam sudjelovao (na forumima se doduse nie radilo o Ustasama nego o drugim temama, no 'modus operandi' je uviek takav).

Grafiti ne dolaze u obzir, to se tretira kao huliganstvo, pa cak ako imaju i umjetnicku vriednost vecu od slavnih 'umietnika' poput Picassa, no uviek mozete isprintati par obrazovnih letaka i zaliepiti ih po kvartu (ili bolje van kvarta, da ne pogode gdie zivite).

Ja sam vec napravio dva edukacijska videa, recite mi sto mislite:
http://www.youtube.com/watch?v=1qe86X434sU
http://www.youtube.com/watch?v=LW5C1KnNRPg
Odgovorite