Ilija Barbarić- NDH bilo je pravo ime

''Neka se osuši desnica moja Bože, ako zaboravim svoju svetu crkvu, svoj dom i narod..''

Moderator/ica: LEGIONARI

Odgovorite
10_Poglavnikov_04
Rojnik

Ilija Barbarić- NDH bilo je pravo ime

Post Postao/la 10_Poglavnikov_04 »

NAJNOVIJA KNJIGA O NDH

Sa devetdnevnog posjeta prekrasnome bavarskom mjestu Bad Gögging koje je nedaleko od rodne kuce Pape Benedikta XVI svoje citatelje na portalu VofC iskreno pozdravljam. Ujedno im dajem do znanja, da sam ovdje odmah dozivio jedno veliko iznenadjenje primisvi na poklon svjeze tiskanu knjigu NDH BILO JE PRAVO IME od Ilije Barbarica.

Ova nova knjiga od 216 stranica obradovat ce sve ljubitelje Nezavisne Drzave Hrvatske jer je ona puna dragocjenih informacija o herojskim borbama Hrvatske Vojske i njezina vodstva za ocuvanje suverene i nezavisne Hrvatske za buduce narastaje. U tome poslanju oni nisu uspjeli

jer je u Oskvrnutome proljecu od 1945. godine NDH izbrisana sa zemljovidne karte i nadomjestena zloglasnom hrvatozderskom Jugoslavijom. Unatoc tome, HV je iza sebe ostavila trajne plodove nepokolebive vjernosti Bogu i Domovini.

Ilija Barbaric je prezivjeli hrvatski casnik iz Prvoga domovinskog rata. Poput svoje kamenite Hercogovine on je klasican primjer ustrajne izdrziljivosti. Ustrajan i vjeran je bio za vrijeme postojanja NDH. Ustrajan i vjeran je ostao cak i na preuzasnim „marsevima smrti“.Posljie tih zloglasnih marseva vjeran junak je ostao po sumama i gudurama svoje ljubljene Hrvatske. koja bi pogazena od beogradske cizme hrvatozdera J.B.Tita. Svoju vjernost uzvisenim ustaskim Nacelima I. Barbaric je djelotvorno dokazao najprije kao izbjeglica u Italiji te onda kao iseljenik u Boliviju i konacno u Brazil. U brazilskom gradu Sao Paulo i danas zivi.

Barbaric je rodjen 1924. u Donjoj Blatnici u Hercegovini. Dragovoljno je stupio u Hrvatske oruzane snage odmah na pocetku NDH i sluzio u Obrani generala-viteza Luburica sa sjedi- stem u Jasenovcu. Ovdje je ostao sve do sloma NDH. Uvijek je imao poseban dar zapazanja

i taj svoj talenat je upotrebio pisanjem svoga Dnevnika. Sada on iz tih svojih zapisa pred citatelje iznosi povijesne cinjenice o ustaskome Jasenovcu pred kojima bi se morali stidjeti pisci a la Bulajic, Zuroff i Goldstein (Slavko i Ivo). Prenapuhanim i laznim brojkama o ustaskim zrtvama Jasenovca ti pseudopovjesnicari ocrnili su Hrvate i prikazali ih kao tipove sklone genocidnosti. Naprotiv, Barbarica susrecemo kao jednostavna i istinoljubiva

puckoga pisca koji iz vlastitoga iskustva ondasnje burne dogadjaje opisuje onako kako su se stvarno desili a ne onako kao ih pseudopovjesnicari do skrajnosti iskrivljuju da hrvatskome narodu neopisivu stetu nanesu za sva vremena.

Barbariceva knjiga sadrzi iz prve ruke mnostvo materijala o Bleiburskoj tragediji koju je on, zahvaljujuci Bozjoj providnosti, ipak prezivio. Mnogobrojni njegovi supatnici nisu imali te srece pa su zavrsili u slovenskim i hrvatskim jamama. Pisac poimence opisuje dug niz tih

hrvatskih velikih mucenika. Najvecu paznju posvecuje hrvatskome generalskom Zboru u kojemu je bilo 127 generala. Od njih je vise od polovicu poubijano od jugopartizana u poratnome „Pothvatu klaonica“.

U Barbaricevoj knjizi takodjer poimence nalazimo listu od 150 hrvatskih svecenika i imama. Nekima je on citave pasuse posvetio a dvojicu njih, fra Ivana Hrstica i fra Petra Gabrica koje sam ja kao svoje odgojitelje dobro poznavao, vidimo cak u dobro sacuvanim fotografijama.

Iako su obojica nekrvni mucenici, oni i drugi neubijeni vojni svecenici zbog svojih muka i patnji mogu biti ubrojeni u izabrani Zbor poubijanih mucenika.

Knjiga Ilije Barbarica nije znastveno pisana – sto i on sam priznaje – ali na svakoj njezinoj stranici izrazena je pisceva iskrenost, jednostavnost, vjernost i duboko uvjerenje, da ce nasa Domovina, zbog STOTINA TISUCA velikih mucenika, biti i ostati Vjecna Hrvatska. Ovo svoje uvjerenje pisac popracuje mnogim fotografijama iz organizacijskog i obiteljskog zivota. Ova knjiga uspomena obiluje i mnogim drzavotvornim clancima samoga autora i drugih pisaca.

Premda ja nisam clan HOP-a, Barbaricevim izborom meine je zapala cast da napisem solidan Predgovor njegovoj knjizi. Od nasega postenjacine Ilije i ja i drugi pisci povijesnih knjiga mozemo mnogo nauciti, osobito da su POVIJEST i ISTINOLJUBIVOST ista stvar i da je u JEDNOSTAVNOSTI LJEPOTA I SADRZAJA I JEZIKA. Zbog ovih karateristika Barbaricevu knjigu o srca preporucujem.

Nakladnik knjige je „Naklada Boskovic“, Tijardoviceva 22 , 21000 SPLIT, Croatia .

Na ovoj adresi knjigu se moz naruciti po cijeni od 20 americkih dolara PLUS postarina.

Nakladnikova E-Mail adresa: boskovic@stt-com.hr

J. Ivan Prcela

Bad Gögging, Germany

13. lipnja 2010
Ako želiš dići se visoko
na jednom stanovištu budi
i tu stani poput čvrste stijene
znaj da nije običaj kod ljudi
često mijenjat svoje uvjerenje...
LEGIONARI
Podurednik

Re: Ilija Barbarić- NDH bilo je pravo ime

Post Postao/la LEGIONARI »

Da, vrlo dobra knjiga, preporučam svima da ju nabave!
Ljutu travu na ljutu ranu!

Kralju Dmitre Zvonimire - u tamnici tvoji su ratnici-tvoji Generali!
Maksovac
Vojnik

Re: Ilija Barbarić- NDH bilo je pravo ime

Post Postao/la Maksovac »

Pročitao sam knjigu i mogu reći da je odlična, govori ono što treba govoriti, a i spominje se moje mjesto te prezime! :D
Za Dom Spreman!
slika
Odgovorite