Tiskana knjiga na glagoljici

''Neka se osuši desnica moja Bože, ako zaboravim svoju svetu crkvu, svoj dom i narod..''

Moderator/ica: LEGIONARI

jack22
Dorojnik

Re: Tiskana knjiga na glagoljici

Post Postao/la jack22 »

Ova slova su moj ručni rad.[/quote]

:?: nije mi bas jasno[/quote]

To sam ih ja izradio u AutoCAD-u, ter ih iz AutoCAD-a pretvorio u tzv. raster i onda ih pozvao u računalnu podporu za slova FontCreator.[/quote]

svaka cast na trudu! "zds2" ali imas na netu skinuti glagoljicu!
NAROD KOJI ZABORAVLJA SVOJU PROŠLOST ZALAŽE SVOJU SADAŠNJOST I PRODAJE SVOJU BUDUĆNOST
jack22
Dorojnik

Post Postao/la jack22 »

Hrvatski Legionar je napisao/la:
jack22 je napisao/la:
Hrvatski Legionar je napisao/la:Svaka čast na trudu.
Ja trenutno isto nešto pišem i htio bih to tiskati u nekih 50 primjeraka čisto da mogu podijelit ljudima. Možeš li mi možda reći cijene tiskanja po stranici?

o cemu ti pises "zds2"
Pišem o povijesti HUP-a, prvoj emigraciji, NDH, drugoj emigraciji i cjelokupnom Poglavnikovom životu. Sve ću detaljno opisati. Zasad sam napisao 39 stranica u Wordu, a napisat ću bar 150.
"zds2"

svaka cast "zds2"
NAROD KOJI ZABORAVLJA SVOJU PROŠLOST ZALAŽE SVOJU SADAŠNJOST I PRODAJE SVOJU BUDUĆNOST
dane-croatia
Podurednik
Kontakt:

Post Postao/la dane-croatia »

jack22 je napisao/la: svaka cast na trudu! "zds2" ali imas na netu skinuti glagoljicu!
Znam, ali onu koja sam vidio do sada nije mi se sviđala, pak sam pred oko pola godine odlučio napraviti svoju. Možda je došla neka nova bolja, to ne znam.
Maks
Urednik
Kontakt:

Post Postao/la Maks »

Ja sam pripremio neka slova, i napravio tablicu sa uputama za tipokvinu za neke specificne znakove. Obajvit cu kroz par dana da jos malo provjerim ima li gresaka. To je kombinacija jednog vec postojeceg fonta, samo bio je dosta manjkav pa je bila potrebna korekcija.
Kad smo vec kod knjiga, ja pripremam glagoljsko izdanje Poglavnikovog romana Liepa Plavka, trebat ce mi jos nekih mjesec dana, mozda malo vise da privedem kraju, pa cemo onda vidjeti za tisak.
Imam jedan primjerak Danine knjige, sto reci, svaka cast na trudu, odabiru tekstova, vriedi je imati, vjerujte.
Vjernost Ustaškoj Revoluciji - Vjernost je Hrvatskom narodu!!
http://www.UstaskiPokret.com
http://www.KrugovalVelebit.com
jack22
Dorojnik

Post Postao/la jack22 »

jack22
Dorojnik

Post Postao/la jack22 »

pozdrav stavio sam link pa pogledajte ako vec znate za tu stranicu ja se ispricavam ,inace mozete i pletere skinuti.
zummann
Urednik

Post Postao/la zummann »

@Dane
Ukoliko imaš kunski tekuči račun,bilo tko ti može uplatiti novac unutar RH na taj račun.Pošalji mi na pp broj tog računa,i naziv banke u kojoj se račun nalazi.

Jack pomozi mu,molim te,sugestijama,jerbo ukoliko radiš u svojoj branši vjerojatno poznaješ ljude koji mogu olakšati Danilu oko potežkoća s uvezivanjem te možebitnom uštedom u troškovniku.

@Maks
Prebaci ovu temu,molim te u "Knjižaru".

"zdsu1"
Nikad ne prestati vikati već sipati bijes,
kao što vulkan riga lavinu.
U noćima mračnim bit gorući krijes,
što svijetli daleko,daleko u daljinu....
dane-croatia
Podurednik
Kontakt:

Mislio sam i sam staviti ovo ili na glagoljicu ili ovdje pod knjižaru, ali na žalost ove podpričaonice malotko posjećuje, pak sam zato stavio pod sve i svašta.
Budem poslao račune onima koje to zanima. Pak ću se sa svakim pojedinačno dogovoriti oko knjige.
Danas ili sutra ću doći do ove knjigovežnice vidjeti je li rade naslovnice:
http://fingerprint.hr/knjigoveznica.html
jack22
Dorojnik

Post Postao/la jack22 »

ja sam mislio sam da se ova tema izbrisala :oops: a nije mi bilo jasno zašto :D
jack22
Dorojnik

Post Postao/la jack22 »

Pozdrav dane! daj mi reci si mislio da se naslovnica na koricama otisne na ovu shemu "zds2"

slika
dane-croatia
Podurednik
Kontakt:

Evo izgleda novotiskane knjige:

slika

slika

slika

Također, izpravljene su sve pogrješke, ter koliko sam do sada gledao nisam našao niti jednu, a ako je nađe slučajno netko od vas neka odmah javi. Knjige su pisane korienskim pravopisom, ter u duhu pravila glagoljice. Sve je crno-bielo.
Izradio sam 4 knjige, od kojih su dvie naručene od Domagoja i Domobrana, još su dakle dvie ostale na prodaju.

Naslovnica nije onako kako sam je zamislio, jerbo u ovom trenutku nije tiskara bila u mogućnosti napraviti zlatna slova na tamnu podlogu pak je izpalo ovako. Inače će u buduće i to biti moguće, samo će to doći oko 30 ili 40 kuna skuplje. Ovako je i dalje prodajna ciena knjige 150 Kn. Inače na naslovnici sam napiso >>Naklada H.U.P.<< na dnu iznad godine.

Hvala brate Jack na na javljanju, ali ova knjigovežnica fingerprint je izpala na kraju u redu, ter ću u njoj dalje tiskati knjige. Najbolje je što me nitko nije ništa pitao ili gnjavio sbog sadržaja knjige.
jack22
Dorojnik

Post Postao/la jack22 »

slika

evo da se bolje vidi "zds2" "zdsu1"
Hrvatski Legionar
Rojnik
Kontakt:

Post Postao/la Hrvatski Legionar »

Dane, knjiga je super ispala!
Koliko si onda platio svaku knjigu pojedinačno? 120 kn?
"Dužnost vam je propovjedati istinu i progoniti laži i klevetu!"
dane-croatia
Podurednik
Kontakt:

Hrvatski Legionar je napisao/la:Dane, knjiga je super ispala!
Na kraju je izpalo točno 116 Kn po knjizi, koje imaju po oko 180 obostrano pisanih stranica, znači 90 listova papira.
Hrvatski Legionar
Rojnik
Kontakt:

Post Postao/la Hrvatski Legionar »

dane-croatia je napisao/la:
Hrvatski Legionar je napisao/la:Dane, knjiga je super ispala!
Na kraju je izpalo točno 116 Kn po knjizi, koje imaju po oko 180 obostrano pisanih stranica, znači 90 listova papira.
Hvala na informaciji. :wink:
"Dužnost vam je propovjedati istinu i progoniti laži i klevetu!"
Odgovorite