Poglavnikovi citati

''Neka se osuši desnica moja Bože, ako zaboravim svoju svetu crkvu, svoj dom i narod..''

Moderator/ica: LEGIONARI

zummann
Urednik

Post Postao/la zummann »

"Eto,ljudi zadojeni krivom naukom,da je hrvatski narod nesposoban sam sebi gospodariti,prebacili su svoju slabost na narod,pa jer sami nisu bili vrijedni,mislili su da ni hrvatski narod nije vrijedan."

Poglavnik,8.prosinac 1926.
Nikad ne prestati vikati već sipati bijes,
kao što vulkan riga lavinu.
U noćima mračnim bit gorući krijes,
što svijetli daleko,daleko u daljinu....
zummann
Urednik

Post Postao/la zummann »

"Tko izgubi vjeru,taj se je unaprijed odrekao.Kad bi hrvatski narod zdvajao,potpisao bi sam sebi smrtnu osudu.Sve se može postići,samo kad je čvrsta volja i vjera."

Poglavnik,8.prosinac 1926.
zummann
Urednik

Post Postao/la zummann »

"I tko danas misli,da si koji pojedini stališ može izvojštiti za se bilo kakva prava i olakšice,dok nam je cijela domovina zarobljena,ljuto se vara.Dok ne bude cijela naša domovina slobodna i nezavisna dotle nema sreće niti za jedan stališ."

Poglavnik,29.srpnja 1927.
zummann
Urednik

Post Postao/la zummann »

"Tko voli svoj narod,taj ga ne zavadja.Nije danas braćo i prijatelji pitanje u tome,hoće li netko dobiti jedan mandat više ili manje,već je pitanje u tome,hoće li Zagreb ostati i dalje mozak i srce hrvatskog naroda."

Poglanik,31.srpnja 1927.
zummann
Urednik

Post Postao/la zummann »

"Sve je ovo pogrešno složeno,te izgleda kao kad čovjek krivo zakopča kaput,koji se nikako ne može pravo urediti,nego se mora cio kaput raskopčati i nanovo opet skopčati.Tako isto i ovoj državi treba sve raskopčati,pa onda na novo skopčati i tako urediti da će biti hrvatski narod upravljan kako to hoće Bog na nebu i hrvatski narod u Hrvatskoj."

Poglavnik,14.kolovoza 1927.
zummann
Urednik

Post Postao/la zummann »

"Budimo spremni,kao da ćemo sutra odlučivati o svojoj sudbini,a radimo kao da će posao dugo trajati."

Poglavnik,13.svibnja 1928.
zummann
Urednik

Post Postao/la zummann »

"Rekli smo,da samo borbom,teškom i krvavom borbom možemo uspjeti.Čeka nas teška i krvava borba.Mi ćemo je započeti i u njoj izdržati,pa makar nas stajalo i života.Hrvatska je vječna,ona ne može propasti dok ima sinova,koji će ići putem Starčevića i Rakovice.
Znamo da nas čeka i nemojmo se previše zanositi.Ne znamo da li ćemo brzo završiti borbu,nu mi moramo pobijediti ili ćemo izginuti.Izabiremo put časti,put ponosa,put borbe.Započinjemo naš križni put,koji nas nije mogao mimoići."

Poglavnik,7.siječnja 1929.
Zadnja izmjena: zummann, dana/u uto stu 20, 2007 8:36 pm, ukupno mijenjano 1 put.
zummann
Urednik

Post Postao/la zummann »

"Mora prestati politika Hrvata,na čije mjesto neka dodje politika Hrvatske!"

Poglavnik,listopad 1928.
Sinjski_Junak
Dorojnik

Post Postao/la Sinjski_Junak »

:) Svaka ti cast brate
Jebem Mater Svakome Hrvatu, Koji Ne Slavi Pavelic-a Antu !

ZA DOM SPREMNI ! =U= ZIVJELA NDH ! =U=
zummann
Urednik

Post Postao/la zummann »

"Nema sa strane državne vlasti,nema i ne smije,a i neće biti nigdje da se bilo koga lišava slobode,zdravlja,a možda i života samo zato ,jer bi to možda tkogod po svojoj političkoj zamisli htio ili želio.Ali sa svim onim,što u obliku komunizma i komunističkog četovanja u našoj zemlji,u našoj državi ugrožava živote i imetke našeg naroda,obračunat će hrvatski narod sa svojom vojskom,svojom obranbenom snagom,sa svojim saveznicima,s nama svima skupa do najskrajnjih granica,jer ili ćemo ostati mi ili komunizam."

Poglavnik,28.veljače 1942.
zummann
Urednik

Post Postao/la zummann »

"Mi znamo za sve to,ja znam za muke i patnje pojedinih krajeva,jer sam vam rekao,ja nemam okoline,kavanska ili ulična gospoda ne mogu biti moji savjetnici,ali znam i identificiram sve one,koji hrvatskom narodu i hrvatskoj državi iza kavanskih stolova,iza karata,iza špricera i šampanjca nož u ledja zabadaju."

zummann
Urednik

Post Postao/la zummann »

"Vidio sam i znao sam,da dolazi novi sviet,da dolazi novi duh i nova Europa.Obratio sam se na naše prijetelje,kada sam već začeo,spremio pokret,koji je imao i koji je to izvršio,uskladiti interese hrvatskog naroda,uskladiti nazore na život,uskladiti rad,uskladiti životne prilike hrvatskog naroda s novim velikim pokretima fašizma i nacional-socijalizma."

zummann
Urednik

Post Postao/la zummann »

"Brat je mio koje vjere bio.Mi imamo jedan veliki dio naroda,koji je katoličke vjere.Imamo muslimana,imamo evangeličke vjere ,ima i pučanstva koje je u pravoslavlju.Državni je interes da ne bude u državi nikakvih nesporazuma,a najmanje vjerskih trzavica.Nama je to posebni interes,jer znamo da smo na granici Balkana,mi znamo da smo s istim Balkanom osobito bili vjekovima u doticaju.Mi znamo,da smo bili i pod balkanskim pritiskom,mi znamo da se na Balkanu do nedavna narod razlikovao po vjerama,da je narodnost bila,ne ću reći,zamrla,ali tako prikrivena uslied dogadjaja,da je vidljiva bila samo vjera i da su se ljudi po vjeri razlikovali.To je momenat prošlosti.Danas smo svi jedno,mi smo u jednoj državi,jer imamao narodnu nacionalnu sviest i obilježje i ne možemo i ne smiemo da bi drugi momenti-pa i vjerski momenti-unosili u našu zajednicu trzavice."

zummann
Urednik

Post Postao/la zummann »

"Ti,hrvatski narode,ne očekuješ svoga spasa od gavana i bogatuna,od mogućnika i dostojanstvenika,koji nemaju srdca,ni u njemu ljubavi za tebe i za tvoj dom,nego će te iz tvog robstva osloboditi i podići poniženi,pogaženi,omalovaženi,razkućeni i na muke stavljeni,jer oni imaju srdca,u njem ljubavi,u grudima junačtva,u desnici snage.
Oni će pobiediti silnike i dušmane,izvojevati slobodu,da se i u tvoje domove povrati mir,sreća i blagostanje,da i po njima zasja svietlo radosti i odjekne pjesma veselja.Pobiedit će oni,koji pregaraju,trpe,čeznu,rade i vjeruju."

Poglavnik
zummann
Urednik

Post Postao/la zummann »

"Dužnost vam je propovjedati istinu i progoniti laži i klevetu."

Poglavnik,21.svibnja 1941.
Odgovorite